No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TV Rimava: Na tvorivých dielňach si môžete vyskúšať originálne techniky aj materiály

31. marca 2023 |  | 
Zdroj: FB Občianske združenie Oxymoron

RIMAVSKÁ SOBOTA – Predsedníčka OZ Oxymoron Regina Špitálová pripravila sled tvorivých dielní pre dospelých. Kurz je vhodný pre všetkých, ktorí majú chuť tvoriť pekné veci.

Účastníci dielní budú mať možnosť nahliadnuť do histórie remesla, skúsia si prácu s prírodnými materiálmi a jednoduchú remeselnú techniku. "Tento projekt sa volá Návraty ku koreňom a je to už jeho tretí ročník. Prvé dva ročníky sa stretli s veľmi dobrými ohlasmi a preto sme sa rozhodli, že v ňom budeme pokračovať. Sú to takzvané tvorivé soboty, bude ich osem a začíname v apríli. Vždy to máme pripravené tak, že prvá časť je teoretická a druhá praktická, kde tvoríme," uviedla pre TV Rimava Regina Špitálová.

Článok pokračuje pod reklamou


Tvorivé dielne stále napredujú, nikdy sa neopakujú a tento rok čakajú návštevníčky aj nové, modernejšie aktivity. Prvou dielňou v apríli bude dizajn a textil, druhou ručne šitá peňaženka, treťou, júnovou, bude sviečkovica. Štvrtá na konci augusta bude v Kyjaticiach, kde sa spolu s výrobcom hračiek budú vytvárať bytové doplnky a piata má názov cínový šperk.

Pozrite si reportáž TV Rimava:


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross