No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Gemershooting v znamení rimavskosobotských strelcov

V sobotu, 8. júla, pokračovala pušková liga (podľa pravidiel Slovenskej asociácie dynamickej streľby) druhý kolom na strelnici v Čachticiach. Na súťaži pod názvom – Gemershooting Rifle 9, ktorý usporiadal rimavskosobotský klub Arsenal SC tento rok v Čachticiach, sa strieľalo na siedmich parkúroch. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ preteku a strelec Tibor Figei, pretekári museli na parkúroch vystreliť minimálne 140-krát. „Snažili sme sa využiť všetko čo nám strelnica ponúka,“ povedal Figei, podľa ktorého boli parkúre dynamické, statické a aj na mierenú streľbu. Súťažilo sa v dvoch disciplínach a to s otvorenými mieridlami (semi-auto standard ) a s optickými (semi-auto open). Druhého kola puškovej ligy sa zúčastnilo 58 strelcov. Prišli strelci z celého Slovenska, Maďarska, Česka, Poľska a Rakúska.

Rimavskosobotský strelec (Arsenal SC) Tibor Figei dosiahol pekný výsledok, keď skončil v divízii puška s otvorenými mieridlami (semi-auto standard) na treťom mieste. V jeho kategórii súťažilo 20 strelcov.
Nestratil sa ani ďalší Rimavskosoboťan Štefan Kolesár (taktiež Arsenal SC). V tej istej divízii ako Figei, obsadil celkové 7. miesto a v kategórii seniorov (nad 50 rokov) si nakoniec vystrieľal 2. miesto.

Na druhý deň pokračovala súťaž pištoľovou časťou (Gemershooting Handgun 5), ktorej sa zúčastnilo až 68 strelcov, prevažne zo strednej Európy. Takisto sa strieľalo na siedmich parkúroch. Strelci museli vystreliť minimálne 140-krát.

„S priebehom súťaže a aj s celkovou organizáciou som veľmi spokojný. Chcel by som poďakovať chalanom z domáceho klubu RDA za pomoc pri stavaní parkúrov (stage-ov) a aj samotným rozhodcom, lepičom a pravdaže strelcom. Na budúci rok oslávi náš pretek 10 rokov, čo si nemôže povedať žiadny iný puškový pretek na Slovensku a preto vymyslíme aj niečo špeciálne pre strelcov,“ dodal na koniec Figei.

Zdroj: Rimava.sk, Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross