VIDEO/HKM: Rimavskosoboťania doma podľahli lídrovi tabuľky

3. februára 2014 | |  |

rimavska-humenneDeväť gólov videli diváci sobotňajšieho hokejového duelu na rimavskosobotskom zimnom štadióne, len dva z nich však smerovali do brány hostí, zvyšné inkasovali domáci hokejisti. Líder skupiny MHK Humenné v sobotu ukoristil ďalšie víťazstvo a potvrdil svoje postavenie na čele tabuľky.

Už prvá tretina bola pre rimavskosobotských hokejistov prisilným sústom, keď museli stráviť štyri góly v svojej bráne. Humenčania potvrdzovali na ľade svoje kvality, domáci však doplatili aj na vlastné chyby.

V druhom dejstve ukázali hráči HKM Rimavská Sobota väčšiu bojovnosť, vypracovali si viac šancí a hoci v 25. minúte dostali ďalší gól, podarilo sa im aj strelecky presadiť. Pred koncom tretiny úspešne zakončil Peter Šlamiar.

Po nástupe na záverečnú časť zápasu Humenčania opäť zvyšovali. Stav ešte zachraňoval Michal Šagát, ktorý v 50. minúte vsietil gól, za stavu 2:6 však už bola len malá šanca na víťazstvo proti silnému súperovi. Ten ešte päť minút pred koncom potvrdil svoju hernú prevahu, zápas sa skončil výsledkom 2:7. Potešením pre rimavskosobotských hokejistov však mohla byť aspoň početná podpora fanúšikov, veď ich v sobotu prišli povzbudiť stovky divákov.

Oveľa úspešnejšie bolo nedeľňajšie účinkovanie hráčov HKM R. Sobota, v predohrávke 21. kola v Gelnici vyhrali jednoznačne 0:6. Autormi gólov bol Peter Filipak, Peter Šlamiar (obaja skórovali po dvakrát), Michal Šagát a Jakub Škantár.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 2:7 (0:4, 1:1, 1:2) Mládežnícky hokejový klub Humenné

góly: Šlamiar, Šagát - Mojdis, Baranok, Hajduk, Česelka, Segľa, Mach, Koma. Strely na bránu 32 : 45, vylúčenia 8:8, trestné minúty 24:16, presilovky 1:2. Rozhodca Branislav Jura, Vladimír Smerek a Andrej Bogdaň. Hralo sa pred viac ako 850 divákmi.
Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) – P. Gallo, M.Šagát, J. Slovák, S. Iványi, M. Slovák – P. Filipiak, A. Georgievský, D. Korvín, J.Škántar, P. Šlamiar – Ľ. Bačkor, J. Báti, D. Kučera, D. Nociar, M. Nociar.