No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Boj o primátorské kreslo vrcholí: Reálna šanca na zmenu je tu

24. októbra 2022 | | |  | 

Súboj o primátorské miesto v Rimavskej Sobote naberá na obrátkach. Delí nás už iba niekoľko dní od momentu, kedy zistíme, kto získa kompetencie primátora na ďalšie štvorročné pôsobenie.

Po tom, ako sa kandidátka Nadežda Demeterová rozhodla vo voľbách podporiť Jaroslava Bagačku, sa o kreslo primátora uchádza pätica mužov – Jaroslav Bagačka, Jozef Šimko, Ivan Hazucha, Csaba Horváth a Zsolt Lajka.

Silnú podporu voličov majú prví dvaja menovaní kandidáti. Bude to teda súboj medzi súčasným riaditeľom strednej školy a terajším primátorom?

Ako vníma posledné dni pred voľbami Jaroslav Bagačka a čo by urobil ako prvé, keby sa mestský úrad stal jeho novým pôsobiskom?

Ste momentálne najsilnejší protikandidát súčasného primátora. Ako to vnímate?

Vyzerá to tak. Pociťujem zodpovednosť a samozrejme sa snažím v rámci kampane v maximálnej miere osloviť voličov. Oni si vyberú, demokracia je o občanoch. V tom je jej čaro.

Niekoľko rokov ste pôsobili v mestskom zastupiteľstve v Rimavskej Sobote a so súčasným primátorom ste spolupracovali. Vaše názory sa aj odlišovali. Ako by ste postupovali, keby ste na jeho mieste sedeli vy?

Naše názory sa odlišovali, ale nikdy sme neboli v ostrom konflikte. Ja som voči postu primátora pristupoval s patričnou úctou. Primátor má veľkú zodpovednosť a musí niekedy rázne vstupovať do sporov, riešení. Ja by som určite hľadal väčší dialóg s poslancami, snažil sa predrokovať problematické body, vyvážene viedol rokovania a pristupoval by som k poslancom i ostatným s úctou.

Vy, rovnako aj ďalší uchádzači na post primátora, ste niekoľkokrát zopakovali, že spolupráca mestského zastupiteľstva s primátorom viazne najmä v komunikácii. Myslíte si, že keby ste sa stali primátorom, tieto komunikačné problémy by sa dali odstrániť?

Práve zlepšenie komunikácie a zavedenie novej politickej kultúry, patrili medzi impulzy k tomu, aby som kandidoval. Pri všetkej skromnosti, práve toto sú moje silné stránky. Zároveň však by som si nedal zasahovať do mojich kompetencií, nikto by ma nijako nevedel ovládať.

Je z vášho pohľadu reálne, aby ste súboj s ďalšími štyrmi kandidátmi vyhrali vy?

Je to reálne.

Aké sú podľa vás vaše silné stránky a vedeli by ste ich zúročiť v prípade vášho zvolenia?

Tvorivosť, množstvo nápadov, zodpovednosť, ochota počúvať, zodpovedné rozhodovanie, dodržiavanie legislatívy, komunikatívnosť.

Aké by boli vaše prvé kroky, keby ste získali post primátora Rimavskej Soboty?

Poďakoval by som odchádzajúcim predstaviteľom mesta, pripravil novú organizačnú štruktúru úradu (bez čistiek), vytvoril grémium z podnikateľov, predstaviteľov štátnej správy, osobností, pomenoval najdôležitejšie témy, vymenoval viceprimátorov, stretol sa s predstaviteľmi organizácií riadených mestom, ďalších organizácií, cirkví a náboženských spoločností, športovcami, kultúrnikmi, atď.

Umožnil by som občanom pravidelne sa vyjadrovať, nadviazal by som komunikáciu so štátnymi a župnými orgánmi. A takto by sa dalo pokračovať.

PR článok

Redakcia sa nemusí stotožňovať s obsahom politickej reklamy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross