No active "ca-sidebar-197687" sidebar

EQUESTRIAN CHALLENGE: Na jazdeckých pretekoch tento rok aj súťaž pre fotografov

18. augusta 2012 |  | |

V poslednú augustovú sobotu sa v rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote opäť zídu špičkoví jazdci, chystá sa druhý ročník pretekov v parkúrovom skákaní Equestrian Challenge. Po vlaňajšej, veľmi úspešnej premiére, prichádzajú tento rok organizátori s novinkami, pribudnú atrakcie pre deti a pripravená je aj súťaž pre fotografov.

Ako pre Rimava.sk povedal riaditeľ pretekov Ing. Ladislav Sedmák ml., úvodný ročník Equestrian Challenge na Kurinci mal medzi samotnými jazdcami veľmi dobrú odozvu, tento rok by ich malo prísť ešte viac ako vlani. Opäť na nich čakajú štyri kategórie, diváci uvidia mladých pretekárov a pretekárky ale aj skúsených jazdcov, ktorí si budú musieť poradiť s náročnými prekážkami.

Podľa riaditeľa pretekov sú Equestrian Challenge podujatím pre širokú verejnosť a pre všetky vekové kategórie. Nebudú chýbať nafukovacie atrakcie pre deti, možnosť previezť sa na koči či stánky s občerstvením.

„Názov Equestrian Challenge v preklade znamená „jazdecká výzva“, tento rok sú však preteky aj výzvou pre fotografov,“ avizuje usporiadateľ, ktorý vyhlasuje súťaž o najkrajšiu fotografiu z pretekov. Zapojiť sa môžu všetci, amatérski nadšenci fotografovania ale aj profesionáli. Víťazná fotka bude použitá na budúcoročných propagačných materiáloch, jej autor získa 350 eur (podmienky súťaže na www.equestrianchallenge.sk).

Jazdecké preteky na Kurinci sa začínajú v sobotu, 25. augusta, o 10.00 hod. Vstup je voľný.

Equestrian Challenge sú  v kalendári Slovenskej jazdeckej federácie zaradené ako prémiové preteky kategórie S4, čo znamená strednú obtiažnosť.

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je hlavný mediálny partner podujatia)

Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross