No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Útočníka Tomáša polícia obvinila z vraždy svojej matky

RIMAVSKÁ SOBOTA – Verejnosť včera (5. decembra) popoludní zasiahla obzvlášť smutná správa. Polícia bola po prijatí telefonátu o podozrení spáchania trestného činu vyslaná do jedného z bytov na Sídlisku Západ. Na pomoc si privolala hasičov, ktorí príslušníkom polície pomáhali vniknúť do bytu.

V byte bolo nájdené telo 62-ročnej ženy, no nachádzal sa v ňom aj jej 30-ročný syn, ktorý na hasičov a policajtov zaútočil nožom. "Po otvorení bytu sa na chodbe nachádzala podozrivá osoba, ktorá mala v ruke nôž a naznačovala útok voči zakročujúcim policajtom v uniforme, nerešpektoval výzvy policajtov a z uvedeného dôvodu vznikla obava, že osoba bude v útoku pokračovať, policajti použili donucovacie prostriedky a muža sa hliadke podarilo spacifikovať a zadržať," informovala polícia. Nebohú ženu sa aj so zdravotníkmi pokúšali oživiť, no, bohužiaľ, neúspešne.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v prípade bolo zatiaľ začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Mužovi zatiaľ obvinenie vznesené nebolo, polícia v prípade vykonáva ďalšie úkony.

Podľa našich doterajších zistení to mal byť ale práve mladý muž, ktorý svojej matke opakovane ubližoval násilným spôsobom, až to napokon skončilo jej smrťou.


AKTUALIZOVANÉ 7. decembra o 10:13: V stredu (6. decembra), v podvečerných hodinách vzniesol banskobystrický krajský vyšetrovateľ obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vraždy 30-ročnému Tomášovi z Rimavskej Soboty, synovi nebohej ženy. Informovala o tom polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

"Vyšetrovateľ tak rozhodol na základe doteraz získanej dôkaznej situácie. Vykonaná súdna pitva potvrdila, že 62-ročná žena zomrela na následky zranení, ktoré utrpela po závažnom násilnom útoku, z ktorého je obvinený jej syn," doplnila polícia s tým, že zo strany vyšetrovateľa bol podaný podnet na návrh vzatia obvineného do vyšetrovacej väzby.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross