No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ČERENČANY: Vyšetrovanie „smrteľného kúpeľa“ je ukončené

pripad zabitia ČerenčanyPrípad násilnej smrti 51-ročného muža z Čerenčian, ktorého našli s bodnými ranami vo vani,  je vo finále, polícia vyšetrovanie ukončila. Pre Rimava.sk to potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. „Dňa 30. mája vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote ukončil  vyšetrovanie návrhom na podanie obžaloby na 26-ročného muža z Čerenčian,“ priblížila.

Mŕtveho päťdesiatnika Jána našli v nedeľu 2. februára v bytovke v Čerenčanoch, telo ležalo vo vani. V priebehu pár hodín policajti zadržali podozrivého 26-ročného Miroslava K., ktorého neskôr obvinili zo zabitia. Ako vtedy policajná hovorkyňa informovala, obvinený mal muža ešte v sobotu napadnúť nožom. Spôsobil mu dve bodné rany v oblasti rebier a ďalšiu v chrbtovodriekovej oblasti ako aj viacero povrchových rezných rán. Z predbežnej správy z pitvy vyplynulo, že muž zomrel na následky udusenia utopením. Výsledky toxikologického testu, ktorému sa Miroslav po zadržaní podrobil, boli podľa polície pozitívne na THC.

Obvinený putoval do väzby a krajský súd zamietol jeho sťažnosť voči stíhaniu vo väzbe. „Je zrejmé, že obvinený po spáchaní predmetného skutku urobil v byte neporiadok, rozhádzal veci, zariadenia bytu, aby tak zmaril stopy a vyšetrovanie a zakryl pravý dôvod úmrtia poškodeného a spáchania predmetného skutku obvineným,“ priblížila dôvod väzby pre prípravné konanie hovorkyňa Krajského súdu Nina Spurná. Zároveň pripomenula, že obvinený by mohol pokračovať v takej činnosti, aby sťažil alebo znemožnil dokazovanie viny, a to napriek tomu, že sa k spáchaniu trestnej činnosti v podstate doznal. Hovorkyňa krajského súdu tiež spomenula, že obvinený sa v minulosti dlhodobo zdržiaval v zahraničí. Podľa jej slov sedem rokov žil v Holandsku, kde bol v roku 2013 súdne trestaný a tiež pracoval aj v Írsku. Ako vysvetlila, obvinenému hrozí vysoký trest a mohol by sa preto skrývať alebo ujsť, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu, hlavne v zahraničí. K skutku podľa hovorkyne navyše došlo v skúšobnej dobe podmienečného odsúdenia pre iný úmyselný trestný čin.

Podľa polície bol mladý muž v minulosti dvakrát súdne trestaný, išlo o majetkovú trestnú činnosť.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=rN2opVjSBSM" width="600" height="388"]

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

ČERENČANY: Miroslava stíhajú za zabitie vo väzbe, súdne trestaný bol aj v Holandsku
ČERENČANY: U Miroslava, obvineného zo zabitia, policajti zistili drogy
ČERENČANY: Bodnutý muž sa utopil vo vani. Z jeho zabitia obvinili Miroslava
ČERENČANY: Začali stíhanie pre vraždu. Vypočúvajú svedkov a podozrivého
VIDEO: V Čerenčanoch našli zabitého muža, polícia odviedla podozrivého

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross