No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁĽ: Kontroly v rúškach na hraniciach upozorňujú na 14-dňovú karanténu, žena si podanie "Lotta" v Maďarsku rýchlo rozmyslela

Nariadené kontroly na štátnych hraniach, informovanosť cestujúcich zo zahraničia o povinnosti dodržiavania 14 dňovej karantény, za ktorej nedodržanie hrozí sankcia viac ako 1600 eur. Aj takéto platia opatrenia, ktoré majú zamedziť riziko šírenia koronavírusu. Na hraničnom priehode Kráľ v okrese Rimavská Sobota tak od dnešného rána policajti v rúškach zastavujú prechádzajúce autá. Cudzincov na Slovensko nepúšťajú a otáčajú ich naspäť. "Vodičom sú podávané všetky potrebné informácie o opatreniach a prevencii pred šírením koronavírusu na území Slovenska," informuje polícia na sociálnej sieti. Neďaleko priechodu ostal zatiaľ dopoludnia nekontrolovaný prechod medzi Lenartovcami a maďarskou obcou Bánréve.

Článok pokračuje pod reklamouMnohí vodiči tak po zvážení rizika svoja autá otáčajú. Podľa našich informácií z hraníc na Slovensko nepustili vozidlo s ŠPZ Rimavskej Soboty, lebo jú šoféroval vodič z Maďarska. Na druhej strane jedna vodička chcela ísť do Maďarska podať Lotto, no po zvážení rizika a pod vážnosťou následnej karantény po návrate na Slovensko si to rozmyslela. Ako Rimava.sk už informovala, na základe rozhodnutí ústredného krízového štábu na Slovensko sú vpustení len ľudia s trvalým alebo prechodným pobytom a na základe pasu.

Za nedodržanie karantény hrozí pokuta. Čo s osobami, ktoré ju porušujú?

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross