No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestská polícia v Rim. Sobote má o ďalšieho príslušníka menej

25. januára 2010 |  | 

Mestská polícia (MsP) v Rimavskej Sobote má od nového roka o ďalšieho príslušníka menej. Do plného stavu pätnástich príslušníkov MsP teraz chýbajú dvaja. Pre Rimava.sk to potvrdil náčelník MsP Peter Berecz. Podľa jeho slov mestský policajt odišiel k 31. decembru ku štátnej polícii. „Bol medzi prvými, ktorých sme pred dvomi rokmi prijali, keď sa stav navyšoval o šiestich,“ hovorí Berecz. Ako dodal, znížením počtu ubudnú pešie hliadky, ktoré boli doplnením mobilnej. Základného chodu mestskej polície sa to však nedotkne. Berecz zároveň podotkol, že mestský policajt musel vrátiť financie za školenia, lebo v zmluve bola stanovená podmienka odrobenia troch rokov.

Počet mestských policajtov v Rimavskej Sobote sa v roku 2008 zvýšil z deviatich na pätnásť, čo bol plný stav. Podľa náčelníka minulý rok chceli dopĺňať stavy, ale finančná situácia to nedovolila. O navýšení stavu policajtov rozhodli mestskí poslanci v októbri 2007.

Lučenecká mestská polícia má k dispozícii 19 príslušníkov. „Začiatkom minulého roku sme prijímali dvoch príslušníkov. Muža a ženu, ktorá je preventistkou,“ povedal pre Rimava.sk náčelník MsP v Lučenci Milan Pieščak a dodal, že okrem prednášok po školách máva služby aj na operačnom stredisku.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross