No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najtragickejšia dopravná nehoda v minulom roku je v záverečnej fáze vyšetrovania

Vyšetrovanie minuloročnej tragickej dopravnej nehody na oždianskom obchvate R2, pri ktorej vyhasli tri ľudské životy, je v záverečnej fáze. Rimava.sk informoval riaditeľ Úradu justičnej a kriminálnej polície (ÚJKP) Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) SR v Rimavskej Sobote Ivan Andrašovič. „Podľa doteraz vykonaného vyšetrovania vinníkom tejto dopravnej nehody je nebohý Július K.z Rimavskej Soboty, vodič a majiteľ Hondy Accord,“ povedal a dodal, že vodič išiel v smere od Lučenca do Rimavskej Soboty vo svojom jazdnom pruhu rýchlosťou približne 134 km/h. „Vozovka bola pokrytá súvislou vrstvou vody, následkom čoho vozidlo prešlo do protismerného jazdného pruhu,“ uviedol Andrašovič a podotkol, že trestné stíhanie pre prečin usmrtenia stále prebieha a podľa doteraz vykonaného vyšetrovania bude ukončené zastavením pre neprípustnosť trestného stíhania.

V protismernom pruhu sa Honda Accord zrazila so Škodou Felícia, ktorá prichádzala v smere od Rimavskej Soboty. O život v nej prišli manželia z Košíc, ktorí ťažkým zraneniam na mieste podľahli. „Škoda Felícia sa pohybovala rýchlosťou približne 78 km/h,“ konštatoval Andrašovič a dodal, že pri nehode došlo aj k poškodeniu tretieho vozidla, ktorým bola Škoda Octavia, kde sa ale nikto nezranil. „Škoda Octávia, išla rýchlosťou 105 km/h,“ upresnil.

Na otázku, či vyšetrovanie a zisťovanie príčin tragickej dopravnej nehody z 25. júla 2008 netrvá dlho Andrašovič odpovedal, že dĺžka vyšetrovania je limitovaná vypracovaním znaleckého posudku. „Ten bol vypracovaný Ústavom súdneho inžinierstva v Žiline a bol doručený v stredu, 11.februára,“ poznamenal.

Ako Andrašovič podotkol, na cestnom obchvate R2 Ožďany nie sú známe žiadne technické nedostatky. „Pokiaľ by vodič vozidla zn. Honda išiel nižšou rýchlosťou, potom mal technickú možnosť viesť smerovo vozidlo tak, aby nedošlo k strate smerovej stability jeho vozidla a prejazdu do protismeru,“ uzavrel. Polícia už v minulom roku informovala o tom, že na dopravnej nehode sa nepodieľal alkohol.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Na obchvate zomreli manželia z Košíc a vodič z Rim. Soboty
Dopravná nehoda, pri ktorej zahynuli tri osoby, sa vyšetruje
Nehoda bola prvou smrteľnou na oždianskom obchvate
Tragická dopravná nehoda na oždianskom obchvate


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross