No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri záhradkárskej oblasti Vinice sa zrazili kamióny, vodič neprispôsobil rýchlosť

Pri záhradkárskej oblasti Vinice sa zrazili kamiónyV zákrute, neďaleko záhradkárskej oblasti Vinice pri Rimavskej Sobote, sa na poludnie zrazili dva kamióny. Jeden z nich skončil v priekope s rozbitou kabínou, druhý ostal na vozovke s poškodeným prívesom. Na miesto boli privolané aj dve jednotky príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. Zraneného vodiča prvého kamiónu, ktorý smeroval do Rimavskej Soboty a skončil v priekope previezli do nemocnice. Na mieste je polícia, ktorá usmerňuje premávku.

Doplnené o 14:35 hod.
Pri nehode bol podľa polície 34-ročný vodič kamiónu Scania z Ukrajiny ošetrený len jednorázovo. Dopravná nehoda bude podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne doriešená v blokovom konaní. „Alkohol u vodičov zistený nebol,“ informovala Faltániová a dodala, že k nehode došlo tak, že 38-ročný vodič kamiónu Daf z Čiech po prejdení pravotočivej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy a stavu povahe vozovky a na mokrej ceste dostal šmyk a návesom narazil do ukrajinského kamiónu. Po náraze pokračoval ďalej v smere svojej jazdy a narazil do zvodidla.

Na ceste medzi Rimavskou Sobotou a Baktou dochádza často k dopravným nehodám, v úseku bola znížená aj najvyššia povolená rýchlosť. Na ceste I/50 pracovníci Slovenskej správy ciest osadili dopravné značenia začiatkom minulého roka. V ostrej pravotočivej zákrute za miestnou záhradkárskou oblasťou Vinice tak platí znížená rýchlosť 60 kilometrov za hodinu na dlhšom úseku.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:
FOTO: Po prejdení zákruty dostal šmyk, narazil do auta v protismere
Hrozivo vyzerajúca zrážka. Auto skončilo vedľa cesty, prevrátené na streche


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross