No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor Dubovský ušiel polícii, tá priznala pochybenie

Ako Rimava.sk informovala, primátora Tornale Ladislava Dubovského na mestskom úrade a doma počas dňa opakovane hľadala polícia. Obžalovaný primátor mal byť dnes predvedený pred vyšetrovateľa v Revúcej kvôli výsluchu a vykonaniu úkonov v trestnom konaní. Dubovský sa však nedostavil.

Podľa najnovších informácií, ktoré pre Rimava.sk doplnil okresný riaditeľ Policajného zboru v Revúcej Branislav Valaštek, polícia Ladislava Dubovského za účelom predvedenia dohľadala v mieste trvalého bydliska v ranných hodinách. "Na jeho požiadanie sa hliadka v dobrej viere spolu s Dubovským zastavila na Mestskom úrade, kde chcel primátor vyzdvihnúť dokumenty," uviedol riaditeľ. Ako dodal, Dubovský pred policajtmi na úrade zabuchol dvere a hliadke, ktorá ho sprevádzala a stratil sa v priestoroch úradu.

Primátor Ladislav Dubovský následne telefonicky oznámil, že je služobne odcestovaný. Opätovne zvolený Dubovský je zatiaľ neprávoplatne uznaný vinným za zneužitie právomocí verejného činiteľa a obžalovaný aj z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Ladislav Dubovský sa funkcie primátora Tornale vzdal v novembri minulého roka. V májových doplňujúcich voľbách bol za primátora zvolený opätovne.

Branislav Valaštek priznal pochybenie policajtov, voči ktorým budú vyvodené dôsledky. Ako riaditeľ poznamenal, on sám bol počas dňa v Banskej Bystrici, preto úplné informácie o dnešnom dianí v Tornali získal až popoludní.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross