No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prípad znásilnenia na škole polícia potvrdila. Páchateľ ale nebol trestnoprávne zodpovedný

21. januára 2022 | | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay

LUČENEC - V septembri minulého roka sme ako prví upozornili na prípad sexuálneho násilia na jednej z lučeneckých základných škôl. Podozrenia sa potvrdili.

"V tejto veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin sexuálne zneužívanie, ale po vykonaní procesných úkonov bolo trestné stíhanie zastavené, pretože bolo preukázané, že páchateľom je osoba, ktorá pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedná," povedala pre Rimava.sk Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Páchateľ mal teda v čase spáchania skutku menej ako 14 rokov.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa našich informácií malo k znásilneniu dôjsť na jednej zo základných škôl v Lučenci ešte niekedy v druhej polovici júna minulého roka. Obeťou mal byť iba 12-ročný chlapec a páchateľom 13-ročný chlapec. Po vyučovaní mal páchateľ svoju obeť znásilniť v priestoroch školy, donútiť ju k análnemu styku.

Prečítajte si tiež: Viete, ako rozoznať, či je vaše dieťa v škole šikanované? Čeliť šikane môže aj doma, preniesla sa do kyberpriestoru


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross