No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mladý vodič pri západe slnka zrazil cyklistu

3. augusta 2020 | | |  | 

S ľahkými zraneniami s dobou liečenia do sedem dní skončil cyklista, ktorého v piatok podvečer zrazilo osobné auto. Mladý vodič v R. Sobote smeroval od kruhovej križovatky na Malohontskej ulici k Mestskej záhrade. Na druhom priechode pre chodcov na Cukrovarskej ulici zrazil cyklistu. Ako ďalej uviedol Mário Bóna z komunikačného oddelenia Krajského riaditeľstva Banská Bystrica, priestupok je v štádiu objasňovania a zatiaľ nie je známe, kto bol na vine a čo bolo príčinou kolízie. „Oficiálne nie je známe, kto bol vinníkom. Alkohol pri dopravnej nehode zistený nebol," doplnil Bóna.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa policajných informácií 18-ročný cyklista prechádzal od Mestskej záhrady k nákupnému centru z druhej strany cesty. Len 19-ročný vodič z Rimavskej Soboty ho zachytil v svojom jazdnom pruhu na druhej strane cesty. Čelné okno ostalo po nehode od nárazu rozbité. Nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Okoloidúci rodičia, keď videli čo sa stalo, upozorňovali svoje deti, aby si dávali pozor, keď prechádzajú cez cestu. Na druhej strane skúsenejší vodiči, ktorí tadiaľ chodia podvečer, potvrdili, že slnko je pri západe nízko a nepríjemne oslňuje cestu. Preto vyzývajú vodičov k zvýšenej pozornosti a ohľaduplnosti.

Na mieste okrem záchranárov RZP zasahovali aj hasiči.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross