No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Strecha bytovky horela celá asi za 20 minút, obyvateľom našli núdzové ubytovanie. Prípad vyšetruje polícia

Prízemná bytovka v Hosticiach horela rýchlo, takmer celá sa ocitla v plameňoch asi za 20 minút. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol starosta obce František Rácz, k zraneniu nedošlo, no bez strechy nad hlavou ostali asi 50-ti obyvatelia. Zvolali všetkých poslancov obecného zastupiteľstva a popoludní starosta hovoril s každým z bytovky, aby vedeli či treba niekomu nájsť núdzové ubytovanie.

Podľa starostu väčšina ľudí našla strechu nad hlavou u príbuzných a jednej rodine poskytli dočasné ubytovanie v menšej požiarnej zbrojnici. "Oni nemajú nikoho. Je tam elektrika aj kúrenie. Dali sme im tam postele a prádlo," spomenul starosta, podľa ktorého ide o núdzový stav, no veci majú zatiaľ pod kontrolou. Obyvateľom vyhrelo všetko, a preto im podľa starostu zabezpečia aj nejaké jedlo. Ako bude ďalej, zatiaľ povedať nevedel. "Tento stav nepotrvá len týždeň," dodal.

Článok pokračuje pod reklamou"Bola to niekoľkobytová jednotka po jednou strechou. Netrvalo dlho a horela celá strecha," priblížil Rácz a dodal, že išlo o byty kolaudované v roku 2007. Podľa hasičov príčinu požiaru zisťujú, rovnako však hlavne aj to, prečo začalo horieť v neďalekej drevárni. Údajne sa pri drevárni mali hrať deti, no vec je v šetrení. "Nikto nič nevidel," dodal Rácz.

Požiar vznikol v stredu, 29. apríla, okolo poludnia. Hasičov z Rimavskej Soboty na miesto volali k požiaru drevárne. Medzičasom sa však požiar rozšíril aj na neďalekú bytovku, kde sa chytila strecha. Potrebná bola tak pomoc mnohých ďalších jednotiek.

V prípade polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci.

Zdroj: Rimava.sk

DOPLNENÉ: V Hosticiach horeli sociálne byty, o strechu nad hlavou prišli desiatky obyvateľov

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross