No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ – Vodič Renaultu bol pod vplyvom alkoholu, niekoľko minút pred tragickou nehodou narazil do iného auta

5. decembra 2022 | | |  | 
Zdroj: PZ SR

TORNAĽA Nešťastnou udalosťou sa skončil prvý decembrový víkend. Na štátnej ceste II/532 v mestskej časti Tornale s názvom Behynce došlo v nedeľu večer (4. 12.) k nehode dvoch áut. Umreli pri nej štyria ľudia.

K TÉME: Pri čelnej zrážke dvoch áut zahynuli štyria ľudia

Nehoda sa stala okolo 17:20. 45-ročný vodič Renaultu sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a z nezistených dôvodov prešiel do protismeru. "Čelne sa zrazil s oproti idúcim autom Kia, ktoré šoférovala 53-ročná žena. Vo vozidle boli ešte dvaja spolujazdci – 52-ročný muž a 79-ročná žena. Všetky štyri osoby zraneniam na mieste podľahli," povedala pre Rimava.sk krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako dodala, na mieste bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy a dopravná nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania.

DOPLNENÉ:
Vodič jedného z áut, ktoré neskôr bolo súčasťou tragickej dopravnej nehody, mal najskôr v obci Otročok naraziť do zaparkovaného auta, ktorého majiteľ sa mal pokúšať muža zastaviť, čo sa mu ale nepodarilo. "Vodič mal veľkou rýchlosťou z miesta odísť smerom na Tornaľu. Poškodený celý incident oznámil polícii," informovali policajti.

O niekoľko minút neskôr došlo k mimoriadne tragickej udalosti, pri ktorej vyhasli životy štyroch ľudí. "Predmetom expertízneho skúmania je aj zisťovanie požitia alkoholu u vodičov áut. Predbežné výsledky preukázali u tohto vodiča hodnotu jeden a pol promile alkoholu! U vodičky druhého vozidla, s trojčlennou posádkou, alkohol preukázaný nebol," dodala polícia.

Policajný vyšetrovateľ v Revúcej začal trestné stíhanie pre usmrtenie a prípad naďalej vyšetrujú.

Zdroj: PZ SR

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross