No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti hasiči po daždi s ľadovcom zasahovať nemuseli, vodič nabúral na rovnej ceste

Hnúšťanskí hasiči počas uplynulého víkendu zasahovať kvôli dôsledkom počasia nemuseli. Privolali ich zato dnes ráno, okolo siedmej hodiny, k dopravnej nehode. Auto s popradskou ešpézetkou na dlhej rovnej ceste pred bývalými SLZ zišlo z cesty a narazilo do betónového plotu. Ostalo stáť prevrátené na boku. Ako pre Rimava.sk priblížil Martin Babic, veliteľ hasičskej stanice v Hnúšti, ktorá patrí pod OR HaZZ v R. Sobote, po ich príchode bola už posádka vozidla Kia Ceed mimo auta.

Článok pokračuje pod reklamouZranené osoby však prevážali záchranári do nemocnice v Rimavskej Sobote. Podľa jeho slov hasiči zabránili ďalšiemu úniku prevádzkových kvapalín a očistili okolitú komunikáciu.

Ako presne došlo k nehode objasňuje polícia, vodič však podľa prvotných informácií pravdepodobne dostal mikrospánok. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej 38-ročný vodič z Popradu a 37-ročný spolujazdec z Lučenca utrpeli ľahké zranenia. „Alkohol u vodiča zistený nebol, škoda bola odhadnutá na 800 eur," doplnila policajná hovorkyňa.

V súvislosti so včerajšou prívalovou búrkou hasiči z Hnúšte zasahovať nemuseli. Popoludňajší ľadovec sa prehnal Klenovcom, Hnúšťou či Tisovcom. V Hnúšti vyplavilo časť Ulice 1.Mája, voda upchala jarok a priepusty. Podľa veliteľa hasičskej stanice v Hnúšti si to však ich pomoc nevyžiadalo. V súčasnosti by mali byť už prečistené.

Dnes popoludní však platí výstraha pred búrkou. Slovenský hydrometeorologický ústav aktualizoval výstrahu na 2. stupeň. Trvať by mal od 10 do 17-tej hodiny. „V okrese Rimavská Sobota je malá pravdepodobnosť výskytu silných búrok s krúpami, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské aktivity," informujú. S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 - 50 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 20 - 30 m/s (70 - 110 km/h). „Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," dodávajú s tým, že pri spomínaných búrkach je možný výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov.

Zdroj. Rimava.sk

DOPLNENÉ: Po prietrži mračien podmylo cesty pri Muráni. Najnutnejšia doprava ide cez Muránsku planinu

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross