No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Vážna nehoda v nebezpečnej zákrute si vyžiadala šesť zranených

nehoda-vinice0Vážna dopravná nehoda v nebezpečnej zákrute pri záhradkárskej oblasti Vinice pri Rimavskej Sobote si vyžiadala šesť zranených. Osobné auto sa tu zrazilo s dodávkou prevážajúcou ľudí, takmer všetci utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní a skončili v nemocnici v R. Sobote a Lučenci. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie prečin ublíženia na zdraví.

Na podnet dopravnej polície je v úseku znížená maximálna povolená rýchlosť na 60 kilometrov za hodinu, značenie upozorňujúce na nebezpečenstvo šmyku a ostrú pravotočivú zákrutu. Približne pred týždňom v zákrute pribudli aj reflexné vodiace tabule.
K nehode došlo včera podvečer, 4. januára okolo 17-tej hodiny, na ceste I. triedy medzi mestami Rimavská Sobota a Tornaľa. Cesta bola neprejazdná približne dve hodiny. „Páchateľ ako vodič viedol vozidlo Audi A6 Quatro allroad, v smere na miestnu časť Bakty. Pri prejazde miernej pravotočivej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam,“ priblížila Faltániová, podľa ktorej vodič prešiel do protismeru, kde prednou časťou narazil do oprotiidúceho vozidla VW Caravelle. „Následkom nárazu odhodilo vozidlo Caravelle do priekopy v smere jazdy,“ doplnil hovorkyňa. Audi ostalo vo svojom jazdnom pruhu. Pri nehode sa podľa polície zranilo šesť ľudí, 21-ročný vodič z Čečejoviec utrpel zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní a 38-ročný vodič vozidla Caravelle z Gemerskej Hôrky rovnako viac ako 42 dní. Vo vozidle Caravelle utrpeli ťažké zranenia aj 26-ročný spolujazdec z obce Silická Brezová, 50-ročný muž z obce Kostoľany nad Hornádom a 42-ročný spolujazdec z obce Dobšiná. Ľahké zranenia utrpel 58-ročný spolujazdec z Rožňavy.

Škoda na vozidlách bola odhadnutá spolu na 20 tisíc eur. „Alkohol u vodiča VW Caravelle zistený nebol, vodičovi Audi bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv,“ uzavrela.

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross