No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Na Ulici Českej bolo opäť rušno, pobili sa Rómovia

perex-ciganiNa Ulici Českej v Rimavskej Sobote bolo opäť rušno. Pred bytovkou pre sociálne slabé rodiny, ktorú v minulosti „preslávil“ Róm prechádzajúci sa pred ňou s krompáčom v ruke, sa dnes dopoludnia medzi sebou pobili dve rómske rodiny. Podľa našich informácií nešlo o prvú potýčku.Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová išlo o bežnú šarvátku. „Na miesto boli vyslané dve policajné hliadky. K vážnym zraneniam nedošlo,“ uviedla hovorkyňa, podľa ktorej polícia zatiaľ rieši túto šarvátku ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Podľa jej slov však zrejme bude podané aj trestné oznámenie.

Ako poznamenala, aby nedošlo k ďalším konfliktom účastníci šarvátky boli prevezení na obvodné oddelenie PZ v Rimavskej Sobote.

Podľa našich informácií jedna žena má vytrhané vlasy. Na miesto boli privolaní aj záchranári RZP, podľa získaných informácií však jednej z obyvateliek prišlo nevoľno.

Obyvatelia bytoviek na Českej ulici podobný „výstup“ Rómov už zažili aj v minulosti. Ako Rimava.sk informovala ešte v roku 2013 niektoré rómske rodiny sa hádali so susedmi a rušili aj ostatných obyvateľov, za čo si ich na „koberec“ zavolal primátor Jozef Šimko. Ako uviedol, tento problém riešil, vtedy boli u neho všetky rodiny, ktoré sa hádali. „Poviem vám otvorene, prisahali mi na ich deti, že tam bude pokoj a poriadok,“ uviedol Šimko.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross