No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiča Opla z Rim. Brezova, ktorý usmrtil cyklistku, už obvinili

bicykel-nehodaVodiča z Rimavského Brezova, ktorý začiatkom júna zrazil a usmrtil cyklistku na ceste I. triedy, v týchto dňoch obvinili. Pri nehode sa zranili ďalší traja spolujazdci, u 29-ročného Mareka Š., ktorý šoféroval vozidlo Opel Astra, bol zistený pervitín. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, za tento prečin hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov, prípad je stále v štádiu vyšetrovania.

K dopravnej nehode došlo 6. júna o 17.15 hodine na ceste medzi Rimavskou Sobotou a Hnúšťou, neďaleko Rimavského Brezova. Obvinený podľa polície v rovnom úseku cesty, na suchej, zjazdnej vozovke neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky, situácii v cestnej premávke a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. „Z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde v tom čase v smere od Rimavskej Bani prichádzala 35-ročná cyklistka, ktorú zachytil vozidlom,“ priblížila Faltániová. Cyklistku náraz odhodil do ľavej priekopy v smere jazdy do trávnatého porastu medzi stromy, pričom utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Auto ostalo prevrátené na ľavom boku mimo cestu. Pri nehode sa v aute zranili traja spolujazdci, 59-ročná žena a 59-ročný muž z Rimavskej Soboty, utrpeli ťažké zranenia, 64-ročný muž, bytom Vrbovce nad Rimavou sa pri nehode ľahko zranil.
U vodiča alkohol polícia nezistila, vyšetrenie krvi obvineného však podľa Faltániovej potvrdilo metamfetamín v koncentrácii 52 ng/ml a amfetamín v koncentrácii 21 ng/ml. Ako policajná hovorkyňa dodala, vozidlo Opel Astra nemalo platné osvedčenie o technickej kontrole a ani osvedčenie o emisnej kontrole.

Pri tragickej nehode prišla o život cyklistka, 35-ročná Jana K., z Rimavských Zalužian, ktorá bola v obci poslankyňou obecného zastupiteľstva. Keďže v obci nemajú náhradníka na uprázdnený mandát, čakajú ich doplňujúce voľby. Termín zatiaľ stanovený nebol. Podľa viacerých starostov je výstavba cyklocesty medzi R. Sobotou a Hnúšťou porebná a preto sa snažia o získanie financií na jej výstavbu.

 

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Cyklocesta medzi R. Sobotou a Hnúšťou je podľa starostov potrebná. Zisťovali sme, aké majú možnosti
R. Zalužany čakajú doplňujúce voľby do obecného zastupiteľstva
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele

U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross