No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za obchod s ľuďmi skončil otec a syn vo väzbe

sudPo razii kukláčov, ktorá bola v obci Hačava, okres Rimavská Sobota, v utorok, 8. decembra skončili dvaja muži vo väzbe. Obvinení, otec a syn, si mali „prilepšovať“ obchodovaním s ľuďmi. Ako ďalej Rimava.sk informovala Silvia Zdráhalová Rúfusová z Krajského súdu v Banskej Bystrici ide o 42-ročného Igora H. a o 20-ročného Igora H., obaja z Hačavy.

Podľa jej slov obaja obvinení boli vzatí do väzby a to z dôvodu obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti. „Pričom starší Igor H. podal proti uzneseniu okresného súdu sťažnosť,“ dodala Zdráhalová Rúfusová.

Tretia osoba, 29-ročná Marta R., je podľa našich informácii stíhaná za obchod s ľuďmi na slobode.

Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová, obvinené osoby sa mali na vykorisťovaní bezdomovcov obohatiť o viac ako 250 tisíc eur. Podľa hovorkyne mali vyhľadávať vhodné typy osôb na žobranie do rôznych miest v Nemecku. „Nasľubovali im „hory - doly“, vysoké zárobky, lepší život a na oplátku mali invalidné, zdravotne postihnuté osoby „len“ postávať na ulici a odkladať si peniaze, ktoré dostanú od dobrosrdečných ľudí,“ priblížila Baloghová a dodala, že obete žobrali každý deň od rána do večera, zatiaľ čo ich „zamestnávatelia“ míňali takto zarobené peniaze na hazardné hry a v erotických salónoch.

„Keď už boli v takom zlom zdravotnom stave, že nemohli vykonávať svoju „prácu“, priviezli ich späť na Slovensko. Polícia zistila, že na následky choroby zomreli dve osoby,“ priblížila hovorkyňa, podľa ktorej pri dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na dvanásť až dvadsať rokov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Kukláči opäť zasahovali, odhalili obchod s ľuďmi za štvrť milióna eur


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross