No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Amatéri si založili vlastnú ligu, RHAL žala úspechy už od začiatku. Kto jej prvé roky dominoval?

Hokejisti z Revúcej sa tešia z jedného z titulov v RHAL. Foto: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – September 2013 priniesol zásadné rozhodnutie amatérskych hokejistov z regiónu. Rozhodli sa, že korčule na klinec zavesiť nechcú a povedali si, že si založia vlastnú ligu. Tá niesla názov Rimavská hokejová amatérska liga (RHAL).

Tvorilo ju päť tímov – Hornets Rimavská Sobota, Klenovec, White Raven Rimavská Sobota, Lev Magnezit Revúca a tím z Hnúšte. Tímy sa dohodli, že sa budú stretávať každý piatok večer na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote a odohrajú zápasy medzi sebou. Sezóna sa pre nich začala v októbri 2013, hráči sa dohodli, že hrať budú v duchu fair-play a podľa vopred dohodnutých pravidiel.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvá sezóna 2013/2014 priniesla veľmi vyrovnané výsledky medzi štyrmi tímami, spočiatku zaostávala len Hnúšťa. Počas sezóny postupne odpadol aj Klenovec a Revúca, v hre o prvý titul boli teda oba tímy z Rimavskej Soboty. Rozhodlo sa až v poslednom zápase celého ročníka, v ktorom Hornets vyhrali nad White Raven 8:5 a tešili sa zo zisku putovného pohára, na ktorom mali vygravírovaný názov klubu.

RHAL bola aj divácky atraktívna, na zápasy zašlo občas aj viac ako sto ľudí. Najvyššie návštevnosti boli na zápasoch Klenovca s Hnúšťou, vtedy si cestu na štadión našlo aj 200 ľudí, čo konkurovalo aj mužom v 2. hokejovej lige. Vedenie súťaže vyhodnotilo aj najlepších hráčov i brankárov turnaja.

“​​Vedenie súťaže by sa chcelo touto cestou poďakovať všetkým hráčom RHAL a aj divákom za ich férové správanie sa počas celej sezóny,“ uviedol vtedy pre Rimava.sk Štefan Hanzel, sekretár súťaže RHAL. Podľa neho oceňujú aj pomoc pri organizácii samotnej súťaže. ”Veríme, že aj budúci ročník RHAL sa bude niesť v podobnom duchu a podarí sa nám vytvoriť stabilnú regionálnu amatérsku ligu v ľadovom hokeji,“ dodal Hanzel.

Článok pokračuje pod reklamou


A to sa aj podarilo. Ďalší ročník priniesol ešte viac dramatické výsledky, ako ten minulý. Po štyroch kolách mali až tri tímy po deväť bodov v tabuľke – Hornets, prekvapivo Hnúšťa a White Raven. Súťaž sa rozšírila o jeden ďalší tím – Kokava nad Rimavicou.

Po 19. kole už bol víťaz jasný, Hornets obhájili prvenstvo z predošlej sezóny a z výhry sa tešili aj v tomto roku, bez dramatického záveru. Druhé miesto patrilo opäť White Raven. Nasledujúca sezóna 2015/2016 priniesla ďalšie novinky.

Úryvok z knihy 35 rokov hokeja v Rimavskej Sobote.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross