No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O hokeji v R. Sobote vznikla nová kniha. Mapuje jeho históriu i súčasnosť

Foto: Matej Hank

RIMAVSKÁ SOBOTA – Historický úspech neostal nepovšimnutý. O HKM Rimavská Sobota vznikla kniha s názvom "35 rokov hokeja v Rimavskej Sobote", ktorej autorom je študent žurnalistiky Matej Hank.

Kniha vznikla pri dvoch príležitostiach – spomenuté 35. výročie a zisk historického titulu v 2. hokejovej lige. Krst knihy by sa mal uskutočniť pred prvým domácim zápasom v 1. Slovenskej hokejovej lige, kedy by mal byť spustený aj jej predaj.

Článok pokračuje pod reklamou


“Veľmi sa teším, že som si popri mojich povinnostiach našiel čas urobiť takéto spomienkové dielo na hokej v Rimavskej Sobote. Pri momentálnej popularite a podpore fanúšikov si myslím, že takéto niečo by malo patriť ku každému hokejovému klubu. Som rád, že sa na knižke podieľali viacerí ľudia, ktorí mi boli počas týždňov tvorby nápomocní,” uviedol Hank. 

Kniha obsahuje spomienky na sezóny v 2. hokejovej lige, keď tam pôsobila Rimavská Sobota. Rozoberá sa v nej aj dávnejšia história z 90. rokov, mládežnícky klub ORMET Rimavská Sobota či vyjadrenia známych hráčov klubu. Ruku k dielu pridali aj niektorí víťazi zo sezóny 2022/2023, ktorí sa podelili o svoje pocity zo zisku trofeje v 2. hokejovej lige. 

“Som rád, že sme sa na niečo takéto spolu podujali. Je to taká propagácia hokeja. Ľudia aspoň môžu nahliadnuť do histórie, ako sa to celé začínalo. Myslím, že o tú knižku bude záujem. Aj keď je dnes elektronická doba, takáto knižka každého zaujme. Je to taká pamiatka, ktorá môže stáť fanúšikom v poličkách,” povedal prezident HKM Rimavská Sobota Michal Slovák.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross