No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stretla sa s najlepšími biatlonistami sveta. Ema Kapustová má našliapnuté na výbornú kariéru

REVÚCA - Mesto v regióne Gemer, Revúcu, zdobí talentovaná biatlonistka Ema Kapustová, ktorá vo svojich 19-tich rokoch zaznamenala niekoľko úspechov vo svojom odvetví.

V roku 2021 dosiahla svoj životný úspech - 3. miesto na kadetských majstrovstvách sveta v Obertilliachu. Vtedy ju zdobila stopercentná streľba.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa jej slov sa biatlonu venuje už desať rokov. Pretekala na viacerých štadiónoch sveta, no jeden jej učaroval najviac. "Zatiaľ sa mi asi najviac páčil štadión, kde som pretekala na Zimných olympijských hrách mládeže. Čiže francúzsky Premanon," povedala nám Ema.

Jej najväčším úspechom je spomínané 3. miesto na kadetských majstrovstvách sveta v Obertilliachu. Sníva však aj o vyšších cieľoch. "Je ním výhra na zimných olympijských hrách," doplnila.

Článok pokračuje pod reklamou


Stretnutia s najlepšími

Väčšina mládežníckych športovcov sníva o stretnutí s tými najlepšími v ich odvetví. To sa Eme niekoľkokrát už podarilo. "Stretla som sa už veľakrát s najlepšími biatlonistami, hlavne na sústredeniach pred sezónou, keď trénujeme v zahraničí na prvom snehu," prezradila.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Revúčanka Kapustová zahviezdila v Rakúsku

Podľa jej slov sa stretla aj s najlepším biatlonistom za posledné roky, Francúzom Martinom Fourcadom. "Okrem neho išlo aj o Hannu Oeberg či o Dorotheu Wierer," vyjadrila sa.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross