No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fotograf z Revúcej chce vo svojej knihe ukázať najfotogenickejšie miesta na Slovensku. Podporiť jej vydanie môžete aj vy

Zdroj: Donio.sk

REVÚCA – Umelecký fotograf Filip Hrebenda chce čitateľov svojej prvej knihy "Slovensko očami fotografa" previesť najfotogenickejšími miestami na Slovensku.

Hrebenda sa rozhodol napísať knihu už pred rokmi, keď sa vydal na dráhu profesionálneho fotografa krajiny. "Roky cestovania po Slovensku, dlhé hodiny strávené hľadaním zaujímavých lokalít na fotenie a turistiku, fotografie, ktoré obleteli svet, to všetko som zhrnul do 290 strán praktického sprievodcu pre každého fotografa a turistu," uviedol fotograf z Revúcej, ktorý chce inšpirovať každého, kto má prírodu rovnako rád ako on.

Článok pokračuje pod reklamou


Filip Hrebenda si dal na začiatku knihy jasný cieľ, predstaviť krásne, no zároveň aj fotogenické miesta našej krajiny. Do publikácie zhrnul celkovo 80 lokácií, kam sa pravidelne vracia. Doplnkom knihy je zároveň digitálna mapa, v ktorej nájdete vyznačené všetky miesta uvedené v knihe. "Táto praktická digitálna mapa dovedie čitateľa na presné lokácie, ktoré som počas rokov objavovania krásnych zákutí Slovenska navštívil," prezradil a dodal, že spolu s odkazom na mapu dostane každý, kto si knihu zakúpi, aj súbor „.kmz“, vďaka ktorému je možné importovať si mapu do aplikácie Google Earth a mať ju tak všade so sebou.

Talentovaný fotograf sa rozhodol vydanie knihy podporiť pomocou crowdfundingovej platformy Donio, kde za jeden deň vyzbieral 75 percent finančných prostriedkov, ktoré potrebuje. Podporiť ho môžete aj vy na TOMTO LINKU.

Filip Hrebenda je revúcky fotograf zameraný na umeleckú fotografiu krajiny a člen Asociácie profesionálnych fotografov Slovenska. Počas svojej fotografickej dráhy svoje práce vystavoval vo svetových metropolách ako Londýn, Tokyo, Budapešť, Oslo, Paríž, Praha, Bratislava či New York. Niekoľkokrát sa mu Slovensko podarilo odprezentovať aj vo svetových médiách ako BBC, The Guardian a Daily Mail a podobne.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross