No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Detský smiech, veľká zábava a množstvo spomienok. Aj také boli Hurá prázdniny

Od detskej akcie roka v Rimavskej Sobote, ktorú zorganizovalo občianske združenie Naša Sobota ubehol už týždeň. No spomienky na Hurá prázdniny stále doznievajú. V Mestskej záhrade bolo počuť detský smiech, vidieť najviac nafukovacích atrakcií na Slovensku a všetci zažili neopakovateľnú atmosféru, ktorá vyvrcholila niekoľkominútovým večerným ohňostrojom. Poďme si teda ešte raz zaspomínať na túto vydarenú akciu.

Hoci ranné počasie uplynulej soboty nevyzeralo na veľkú detskú oslavu, nakoniec to vyvrcholilo v slnečný deň. Ako prezradil pre Rimava.sk Radovan Ceglédy, člen o.z. Naša Sobota, majú kontakty na tých najvyšších miestach a tak sa o pekné počasie nebáli. Mestská záhrada sa tak začala návštevníkmi plniť už od rána, v ktorej nakoniec bolo na každý štvorcový centimeter počuť detský smiech a vidieť radosť v ich očiach.

Pozrite si fotogalériu od Nokin.sk z Hurá prázdniny 2017

Pozrite si fotogalériu od Jozefa Kozloka z Hurá prázdniny 2017

Pozrite si aj reportáž TV Rimava

A takto vyzerali Hurá prázdniny v pohybe

Také bolo podujatie Hurá prázdniny, na ktorom sa podieľal 160-členný organizačný tím. Tí dali dokopy aj ďalších účastníkov, ktorí návštevníkov zabavili rôznymi atrakciami - veď kto by si rád na chvíľu nevyskúšal horolezectvo, jazdu bicyklom cez rôzne prekážky alebo aj malé hókusy-pókusy. Šikovnosť však vystriedali sčítanosť, bystrosť a dôvtip. Týmto schopnostiam dal zabrať stánok Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote, kde malých aj veľkých čakala Knižná šifra. Na plagáte museli návštevníci nájsť čo najviac knižných titulov, a to len za pomoci obrázka, ktorý vystihoval dané knižné dielo.

Mozgovým závitom ste však mohli dopriať aj trocha oddychu. To mala na starosti rok čo rok populárnejšia oddychová zóna, kde sa dosýta mohli vyhrať aj tí najmenší. Pre tých, ktorým koluje adrenalín v krvi boli pripravení hasiči, policajti aj profesionálni vojaci z Rožňavy, každý z nich ukázal svoju techniku, výstroj i výzbroj. Okrem toho ste však mohli stretnúť aj Zlatého Amosa, Petra Uhrina. Tohto najobľúbenejšieho učiteľa roka 2016 podľa rovnomennej ankety vyspovedala moderátorská dvojica Stanka Kašperová alias Sobotka a Cyril Žolnír ako Rimavko.

No snáď najväčšia zábava sa spustila počas penovej show. „Trvala celú hodinu a mala neskutočný úspech,“ avizoval Radovan. Deti sa v „penovom snehu“ vyšantili a ako niektoré z nich povedali, hoci ostali po tom mokré, vôbec im to nevadilo 🙂

Zábava však pokračovala aj počas vystúpenia Cirkus-kus. Nechýbalo žonglovanie s loptičkami, rôzne kreácie s kruhom hula-hop či stuhami a paličkami. A keď spomíname palice, no presnejšie nafukovacie meče, tak nesmieme zabudnúť na ukážky bojového umenia Chanbara, v ktorom Rimavská Sobota má aj majstra sveta, Tibora Figeia. Áno, ani on nechýbal na akcii Hurá prázdniny. Svoje umenie predviedli aj rimavskosobotskí taekwondisti z klubu Falcon a ukázali sa aj mladí lučeneckí trialisti, ktorí sa svojimi kúskami na bicykloch postarali o otvorené ústa každému divákovi.

Takto by sme bohatým programom tejto akcie mohli pokračovať aj ďalej, ale ako sa hovorí: „je lepšie vidieť“. Tak si pozrite bohatú fotogalériu od Nokin.sk či video z atmosféry Hurá prázdniny. A aby sme nezabudli, organizátori už teraz plánujú ďalší ročník tejto detskej akcie a vraj má byť ešte väčšia ako bola tento rok. Tak zostaňte v strehu, rok ubehne rýchlo 😉

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross