No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Leto v Rimavskej Sobote odštartuje veľkolepý koncert

15. apríla 2009 | |  | |

Republic, Horkýže Slíže, Metalinda, U.K.N.D. , The Clear, Portikus, Rock Reunion a Attermead – osem hudobných formácií, ktoré v piatok, 5. júna vystúpia na jednom pódiu. Rimavskosobotský amfiteáter bude v tento deň dejiskom jedinečného koncertu, ktorým vyvrcholia Dni porozumenia Spojenej školy v Rimavskej Sobote.

„Už minulý rok sa nám pri tejto príležitosti podarilo uskutočniť veľmi úspešný koncert maďarskej skupiny Edda a slovenského Modus-u a takáto maďarsko-slovenská kombinácia sa nám osvedčila,“ povedal pre Rimava.sk  Henrich Albert, šéf spoločnosti Agrum Music, ktorá koncert organizuje. Zároveň uviedol, že spojenie Repulic a Horkýže Slíže malo úspech aj v Rožňave, dokonca väčší ako legendárny Elán.

Brány rimavskosobotského amfiteátra sa podľa jeho slov otvoria o tretej popoludní, o štvrtej by sa už mala na pódiu predstaviť prvá skupina. „Koncert vyvrcholí vystúpením maďarskej rockovej legendy Republic približne o deviatej hodine večer,“ povedal Albert.

Až do 5. mája si možno vstupenky zakúpiť za akciovú cenu 5 euro (približne 150 korún), študenti navyše môžu využiť kultúrne poukazy. „V cene lístka je aj poukážka od partnera koncertu, pivovaru Steiger, na pollitrový nápoj zdarma,“ prezradil organizátor koncertu.

Predpredaj vstupeniek v Rimavskej Sobote zabezpečuje Turistické informačné centrum, pizzeria Haly Galy a kníhkupectvo Tompa Mihály na Hlavnom námestí. Okrem toho sa lístky predávajú aj na obecnom  úrade v Bakte, v kvetinárstve Timea v Jesenskom, v kníhkupectve v Tornali, v TIC Rožňava a v Mestskom kultúrnom stredisku Hnúšťa. „Záujemcovia si ich môžu zakúpiť aj prostredníctvom ticketportal a ticketart,“ uviedol Albert a doplnil, že v predpredaji je k dispozícii 1 500 lístkov.

Rimavskosobotský primátor Štefan Cifruš takéto podujatie víta. „Repertoár koncertu je naozaj kvalitný, zdá sa, že náš amfiteáter naštartuje leto pekne rockovo, čo sa fanúšikom populárnych skupín bude iste páčiť,“ povedal pre Rimava.sk Cifruš. Ako doplnil, je rád, že medzi účinkujúcimi bude aj domáca skupina Portikus. „Nielen samotný koncert ale celé podujatie Dni porozumenia naše mesto spropaguje a takéto aktivity vždy podporím", uzavrel primátor.

Plagát koncertu na stiahnutie

PR-článok


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross