No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Tohtoročný Four Fest pozná víťazov, v silnej konkurencii uspeli aj domáci žiaci

Four Fest 2014Miešané nápoje, očarujúce účesy, nápaditá vizáž, kávové kreácie a podávanie vína dominovali druhému dňu medzinárodného festivalu žiakov stredných odborných škôl. Po tom, ako sa včera predviedli budúci kuchári, cukrári, čašníci a obchodné pracovníčky, dnes prišli na rad barmani, someliéri, kaderníci, kozmetičky a baristi. Popoludní Four Fest spoznal svojich víťazov. V silnej konkurencii škôl z piatich krajín sa pritom nestratili ani domáci zástupcovia.

Súťaž v zručnostiach žiakov Four Fest 2014 dnes prebiehala až na troch rôznych miestach v Rimavskej Sobote. Písomný test najprv preveril vedomosti mladých someliérov, sily si medzi sebou zmerali žiaci zo Žiaru nad Hronom, v kaviarni Junior Komplex na Železničnej ulici. Odborná porota si zároveň posvietila na spôsob, akým víno dekantovali a podávali.

Rimavskosobotský hotel Zlatý býk hostil „kávičkárov“, ktorí mohli v priamom prenose vidieť celý proces prípravy kávy a rôznych kávových kreácií v podaní mladých baristov. Tí museli predviesť svoju šikovnosť nielen pred zrakmi divákov a početnej poroty, ale tiež s kulisou neúprosnej časomiery.

Čas bol jedným z rozhodujúcich kritérií aj pre barmanov, ktorí na pódiu estrádnej sály Domu kultúry miešali alkoholické long drinky, na prípravu štyroch porcií mali šesť minút. Okrem barmanskej šou však bola divácky mimoriadne lákavou aj práca kaderníkov a vizážistov. Tí obsadili guľovú sálu kultúrneho domu. S úlohou vyčariť najkrajší účes pre Kráľovnú plesu sa popasovalo až 18 súťažiacich, zo Slovenska, Poľska a Maďarska, nešlo však o čisto ženskú zostavu. Svoju šikovnosť predviedli aj traja mladí kaderníci. Po nich sa svojich modeliek ujali aj kozmetičky, ktorých úlohou bolo tentokrát nalíčiť tú naj retro nevestu.

Ako si stovka študentov z piatich krajín počas dvoch dní poradila so svojimi úlohami, ukázalo piatkové slávnostné vyhodnotenie súťaže. Žiaci rimavskosobotskej Strednej odbornej školy obchodu a služieb, ktorá Four Fest organizovala, sú taktiež medzi najúspešnejšími. Prvenstvo si pripísala Michaela Antalová medzi barmanmi, na druhej priečke bola jej spolužiačka Gabriela Lobová. Ďalší reprezentant školy v kategórii kuchár, Štefan Máč, skončil taktiež druhý. Druhé miesto obsadila aj budúca obchodná pracovníčka Annamária Berkyová, za ňou sa umiestnila takisto žiačka SOŠOS Michaela Púpalová, obe v disciplíne balenie darčeka. Pri prezentácii tovaru skončili žiaci SOŠOS na druhom mieste (M. Púpalová, Juraj Láska, Štefan Babušák). V trojici najšikovnejších kozmetičiek bola tiež žiačka domácej školy, Adriana Kučerková, obsadila tretiu priečku. Umiestnenie si škola vyslúžila aj v kategórii barista, zásluhou Moniky Nociarovej, ktorá skončila na treťom mieste.

Zdroj: Reklamný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross