No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Pri problémoch s parkovaním by pomohli aj biele čiary

parkovanie-rimavska-sobotaDlhodobý problém s parkovaním na najväčšom rimavskosobotskom sídlisku, Sídlisku Západ, by mohlo zmierniť namaľovanie čiar určujúcich presné hranice. Na súčasné parkoviská by tak mohlo zaparkovať viacej vodičov. S návrhom riešenia problémového parkovania prišla čitateľka Monika, ktorá svoj podnet adresovala do rubriky Píšete nám. Ako príklad opísala parkovanie jej suseda na Ulici J. Bodona. „Dvomi autami obsadí miesto minimálne pre ďalšie dva a niekedy až tri autá,“ priblížila čitateľka, podľa ktorej by namaľovaním čiar pred bytovým domom mohlo zaparkovať prinajmenšom o 10 áut viac. Zároveň podotkla, že v prípade nedodržania parkovacích miest „neprispôsobivými“ vodičmi by mohla mestská polícia vyberať aj pokuty. „Rovnako by takéto čiary potešili aj na parkovisku medzi bowlingom a lekárňou, kde nám síce postavili parkovisko, ale tiež bez čiar, takže predpokladám, že aj tam by sa čiarami získalo ďalších päť miest,“ doplnila.

S podnetom sme sa obrátili na Tibora Barta, šéfa Technických služieb mesta, ktoré spravujú mestské komunikácie, chodníky či parkoviská. Ako pre Rimava.sk Barto uviedol, riešenie problému je podľa neho dobré. Na jeho realizáciu však majú málo zamestnancov a nedostatok financií v rozpočte. „Nestíhame plniť požiadavky na sto percent,“ povedal Barto, podľa ktorého nedostali peniaze ani na dopravné značky, pritom jedno kompletné značenie stojí od 80 až do 150 eur. Zdôraznil, že prioritne musia plniť požiadavky oddelenia dopravy na mestskom úrade na osádzanie značiek, vodorovných aj zvislých. „Oživovať musíme aj ďalšie dôležité značenia v meste,“ doplnil riaditeľ TSM. Zároveň uznal, že problémy s parkovaním v meste a najmä na sídliskách sú, podľa neho však záleží aj od samotných vodičov, kde a ako zaparkujú. „Kto je netolerantný voči občanom teraz, bude, aj keď budú namaľované čiary,“ podotkol. Ako pripomenul, na Novomeského ulici už čiary čiastočne takto maľovali a podľa možností sa budú snažiť pokračovať aj v ostatných lokalitách.

Parkovaním na sídlisku sa tento rok zaoberal aj výbor mestskej časti. Po zamietnutí výstavby parkoviska vo vnútrobloku bytových domov na Ulici Rimavskej, J.Bodona, Rybárskej a L.Svobodu, obyvatelia navrhovali vyznačiť parkovacie miesta čiarami, kvôli lepšiemu usporiadaniu áut. Poukazovali tiež na vodičov, ktorí parkujú aj na trávniku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross