No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Svoj beštiálny čin slobodná matka uskutočnila v Rimavskej Sobote

5. februára 2022 | | |  | 
Na dobovej fotografii je zobrazený mlyn v Rimavskej Sobote.

Nad ránom dňa 24. októbra 1891 sa v nemocnici v Rimavskej Sobote rozliehal plač malého dievčatka. Bolo to znamenie toho, že svetlo sveta uzrel novorodenec a pôrod prebehol bez komplikácií. Spravidla takáto správa prináša šťastné chvíle pre rodičku, čo však v tomto prípade neplatilo.

Cez bránu nemocnice odchádzala mladá žena, ktorá si nesie svoju zavinutú dcéru, ale necíti radosť. Jej krok je ťažký, váhavý a premýšľa, ako sa toho batôžka zbaviť, čo jej prináša toľké utrpenie.

Článok pokračuje pod reklamou


Jej kroky vedú na železničnú stanicu, ide domov. Zanedlho sa do Rimavskej Soboty vráti a svoj vražedný plán uskutoční práve v našom meste.

V polovici mesiaca november roku 1891 obchádzal v Rimavskej Sobote svoj mlyn pri Zelenom strome mlynár Ján Szeverényi. Na hladine vodného toku neďaleko mlynského kolesa uvidel vo vzdialenosti 40 krokov nejaké skrútené klbko plátna.

Vylovil ho a na tvári sa mu zračilo zdesenie, následne sa rozbehol na žandársku stanicu. Privolaní žandári vybrali z uzlíka mŕtvolku malého novorodenca a telíčko od nich prebrali lekári.

Pitva preukázala, že išlo o zdravé, riadne vyvinuté dievčatko, ktoré zomrelo následkom utopenia. V jeho orgánoch, ako aj v obsahu žalúdka, je zaznamenaná zvýšená koncentrácia síry a fosforu. Výsledky pitevnej správy sa dostávajú von aj medzi obyvateľstvo mesta.

Článok pokračuje pod reklamou


Beštiálny čin nenecháva nikoho ľahostajným a rozbieha sa pátranie po vrahovi novorodenca. Pitevná správa dáva slušný záchytný bod pre žandárov. Darí sa im pomerne presne ohraničiť predpokladaný dátum pôrodu s tým, že dieťa bolo odborne ošetrené a z najväčšou pravdepodobnosťou sa narodilo v nemocnici.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross