No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: V novom GAB klube to včera predvianočne odpálil koncert rockových kapiel

20. decembra 2009 | |  | | |

Tri výborné kapely, niekoľko hodín skvelej hudby, množstvo ľudí a pravá rocková atmosféra – taký bol včerajší večer v novootvorenom mládežníckom GAB (girls and boys) klube v rimavskosobotskom Dome kultúry. Rockové Vianoce odpálili domáce mládežnícke kapely spoločne so skúsenou hudobnou formáciou z Košíc, ktorej vystúpenie zavŕšilo úspešné a vydarené podujatie. Pre vynovenú bábkovú sálu to bol krst ako sa patrí...

V úvode večera nové priestory mládežníckeho klubu slávnostne otvoril riaditeľ Mestského kultúrneho strediska Ľubomír Šárik, Regina Špitálová z OZ Oxymoron a vedúca oddelenia strategického rozvoja mesta na MsÚ Eva Muráriková.
Vzápätí už pódium patrilo prvej kapele, Rimavskosoboťanom z kNOw Way, ktorí svojim fanúšikom neostali vôbec nič dlžní a rockový večer odštartovali pekne z ostra.

Nálada však gradovala aj po pódiovej „striedačke“. Mladí chalani z domácej kapely Attermead pred plnou sálou opäť raz dokázali, že hudbu skutočne robiť vedia a na akciách podobného charakteru rozhodne nemôžu chýbať. Skladby v ich podaní mali u publika jednoznačne úspech a bolo vidieť, že svoje vystúpenie si užívajú aj samotní členovia kapely.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/gag.flv width=512 height=288 /]

Práve na ich pozvanie sa včera predstavila aj košická skupina The Parentals, ktorá pred polnocou dala za celým večerom bodku v podobe výborných skladieb, hlavne z vlastného debutového albumu Nothing´s Changed. Hudobní hostia z metropoly východného Slovenska si pochvaľovali najmä atmosféru, publikum a organizáciu celého koncertu.

Spokojnosť s priebehom včerajšieho večera, s vystúpením kapiel ale aj s účasťou mladých ľudí neskrývala ani Regina Špitálová, koordinátorka Mládežníckeho parlamentu, ktorý akciu zorganizoval. Ako pre Rimava.sk avizovala, najbližšie by sa GAB klub mal stať dejiskom ďalšieho atraktívneho hudobného podujatia, tentokrát v štýle hip-hopovej párty. Naplánovaná je na február budúceho roka a chýbať by na nej nemali ani hostia z maďarského Ózdu.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross