No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cykloturistika k prameňu Rimavy

29. júna 2023 |  | 
Autor: René Sirota

René Sirota prináša ďalší zaujímavý tip na turistiku po Gemeri. Tentokrát sa zameral na milovníkov cyklistiky.

Trasa začína v meste Tisovec a pokračuje popri toku Rimavy k rázcestiu Kačkava. Ďalej už ideme značenou cyklomagistrálou Liptov – Horehronie – Gemer, dolinou Roveň do sedla Burda. Je to rázcestie viacerých značených turistických, cykloturistických lokalít a taktiež konskej turistickej (vedie odtiaľto huculská magistrála).

V bývalom kameňolome sa tu nachádza terénne informačné stredisko, ktoré poskytuje možnosť prenocovania, občerstvenia a informácie o možnostiach turistiky. Z novovybudovanej vyhliadkovej plošiny môžeme obdivovať panoramatický výhľad na dolinu Roveň a okolitých vrchov.

Článok pokračuje pod reklamou


Pokračujeme ďalej po zelenej značenej trase k lokalite Kučelach. Tu odbočíme po červenej značenej značke ku prameňu Rimava (cca 20 min). Rieka Rimava je dôležitý tok regiónu Gemer – Malohont. Pramení vo Veporských vrchoch na juhovýchodnom úpätí Fabovej holi na území Národného parku Muránska planina v nadmorskej výške 1260 m n. m.


Pozrite si tiež:

Stretnutie veteránov v rámci podujatia Dni mesta Hnúšťa


Nachádza sa tu prístrešok s informačnými panelmi o samotnej Rimave, ako aj o faune a flóre okolitej prírody. Od prameňa sa nám naskytnú pekné výhľady na Veľkú a Malú Stožku a za pekného počasia aj Kráľovu hoľu. Vraciame sa naspäť k rázcestiu Kučelach a zostupujeme do sedla Zbojská a po hlavnej ceste naspäť do Tisovca.

Autor: René Sirota


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross