No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Revúcej chcú miesto primátora traja ľudia, v Tornali kandidujú štyria záujemcovia

5. septembra 2022 | |  | 

REVÚCA/TORNAĽA - O hlasy voličov sa v blížiacich sa voľbách budú v meste Revúca uchádzať traja kandidáti na primátora. V Tornali by túto funkciu chceli zastávať štyria záujemcovia.

"V meste Revúca podali 3 nezávislí kandidáti kandidátne listiny pre voľby primátora mesta - Ing. Pavol Baláži, Ing. Ľubomíra Benešová a Ing. Július Buchta, MBA. Kandidátne listiny pre voľby do mestského zastupiteľstva podalo 45 kandidátov," informovala Adriana Hanesovská, zapisovateľka miestnej volebnej komisie v Revúcej.


K téme: Máme 9 kandidátov na predsedu BBSK, o posty krajských poslancov prejavilo záujem 346 ľudí


Článok pokračuje pod reklamou


"V meste Tornaľa sa o post primátora mesta uchádzajú štyria kandidáti: Marian Dorkin, Ing. Štefan Dusza (aj na poslanca), Ing. Erika Győrfiová, Ing. Róbert Jóry (aj na poslanca)," uviedla pre Rimava.sk zapisovateľka miestnej volebnej komisie v Tornali Milena Helembaiová.


Prečítajte si tiež: Primátorom Lučenca chcú byť piati, v Poltári kandidujú dvaja
Nevynechajte ani: V Tisovci aj Hnúšti má záujem o posty primátorov niekoľko kandidátov


Čo sa týka kandidátov na mestských poslancov, vo volebnom obvode 1 (mestská časť Behynce) by mali kandidovať traja uchádzači, vo volebnom obvode 2 (mestská časť Starňa) sa našli dvaja uchádzači, vo volebnom obvode 3 (mestská časť Králik) by mali byť 4 kandidáti a vo volebnom obvode 4 (mesto Tornaľa) by malo byť 26 kandidátov na poslancov.

V najbližších dňoch budú zasadať mestské volebné komisie, ktoré majú za úlohu preskúmať registrácie kandidátov a rozhodnúť, či podanie kandidátnych listín prebehlo podľa platných pravidiel. O kandidátoch na poslancov vás budeme informovať po zasadnutí komisií.

NENECHAJTE SI UJSŤ

     


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross