No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V niekoľkých mestách vzniknú poradenské centrá, kraj chce vytvoriť bezpečné miesto pre mladých ľudí

Aké aktivity budú v centre?

V centrách sa budú zameriavať na voľnočasové aktivity, ako napríklad spoločenské hry, stretnutia a neformálne diskusie, ktoré môžu byť organizované v spolupráci s partnermi z rôznych oblastí (neziskové organizácie, obchodné komory, zamestnávatelia, atď.). Účelom je prilákať cieľovú skupinu do centier.

Ďalšou aktivitou bude práca s mládežou s prvkami kariérneho, psychologického a sociálneho poradenstva. "V neformálnej atmosfére bude umožnené odborným pracovníkom centra pracovať s cieľovom skupinou a poskytnúť jej služby práce s mládežou s prvkami poradenstva – diskusia o záujmoch, rozvoj soft skills, pomoc s prípravou na zamestnanie, workshopy," priblížila Štepaneková.

Článok pokračuje pod reklamou


"Ďalšou oblasťou je rozvoj ich kreatívneho potenciálu, ktorý im bude poskytnutý rovnakým spôsobom, keďže súčasťou centier bude aj priestor pre rozvoj kreatívnych, inovačných, zelených a digitálnych zručností. Tieto aktivity budú nadväzovať na výsledky analýzy v rámci prvej podaktivity, ktorá zmapuje aj činnosť existujúceho Innolabbu v Banskej Bystrici, prípadne ďalších, ktoré vzniknú v regióne," dodala hovorkyňa.

Podľa hovorkyne je možné, že aktivity sa budú líšiť podľa potrieb daných okresov. "V súčasnosti prebieha mapovanie formou analýzy prostredia, stavu a zisťovanie potrieb cieľovej skupiny. Z uvedeného mapovania sa potom určí samotná stratégia jednotlivých centier s jasne definovanými cieľmi, podporenými o konkrétne aktivity a programy," vyslovila sa.

Článok pokračuje pod reklamou


Kraj očakáva, že v centrách vytvoria bezpečné miesto pre mladých ľudí. "Naším očakávaním je, že centrá budú miestom, kde budeme spoločne nachádzať ľudskosť. Vytvorením bezpečného prostredia pre cieľovú skupinu plánujeme úspešne realizovať cieľ nášho projektu," uzavrela Štepaneková.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross