No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Ak máte problémy s dlhmi, tu vám bezplatne pomôžu

4. augusta 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Bezplatné dlhové poradne pomáhajú občanom, ktorí sa ocitli v ťažkej finančnej situácii. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR ich začalo otvárať koncom minulého roka. Doposiaľ poradenské služby využilo už takmer 1 500 klientov. Na celom Slovensku zatiaľ funguje 32 takýchto poradní, v Rimavskej Sobote sa otvorila bezplatná dlhová poradňa pred necelým mesiacom.

Bezplatné dlhové poradne boli vytvorené Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR s cieľom pomôcť ľuďom v ťažkej finančnej situácii, ktorí sa nachádzajú v začarovanom kruhu dlhov. Poradenstvo s odborníkmi im pomôže pochopiť ich zložitú situáciu a nájsť možnosti jej riešenia. Dôležité je, že poradenstvo kvalifikovaných dlhových poradcov je bezplatné. Dlhovú poradňu v Rimavskej Sobote nájdete na ulici Čerenčianska 22, vedľa úradu práce.

Článok pokračuje pod reklamou


Dlhové poradne poskytujú komplexné poradenstvo, ktoré pozostáva z ekonomickej, právnej aj psychologickej poradne. Ku každej z týchto oblastí prislúcha špecializovaný odborný poradca, ktorý je ochotný a pripravený pomôcť. Dlžníci tak majú možnosť riešiť svoju situáciu z rôznych pohľadov.

Ekonomické poradenstvo spočíva v analýze dlhov, príjmovej i výdavkovej situácie, v optimalizácii rodinného rozpočtu a v osvojení si základov finančnej gramotnosti či zodpovedného zadlžovania. Jednoducho povedané, poradca sa pozrie na vašu finančnú situáciu, vysvetlí, aká vážna je a zároveň navrhne možné kroky na jej zlepšenie.

Právne poradenstvo sa zameriava na analýzu zmluvných vzťahov ako aj na vysvetlenie výhod a nevýhod rôznych právnych riešení. Môže teda pomôcť pri exekúciách či vymáhaní dlhov, prípadne pri súdnych či právnych sporoch. Psychologické poradenstvo sa zameriava na dopady zadlženia na psychické zdravie dlžníkov a na pomoc pri zvládaní ťažkej životnej situácie.

Odborníci dokážu posúdiť oprávnenosť nárokov vašich veriteľov a zanalyzovať vaše možnosti v súlade s platnou legislatívou. Samozrejmosťou je, že navrhnú najvýhodnejšie riešenia vhodné pre vašu konkrétnu situáciu. Poradia, aké konkrétne kroky je potrebné vykonať na dosiahnutie cieľa.

Ak by ste mali záujem o bezplatnú konzultáciu, dohodnite si termín stretnutia v Bezplatnej dlhovej poradni v Rimavskej Sobote na Čerenčianskej 22 (budova Stavart – vedľa úradu práce) na telefónnom čísle 0905 908 711 alebo cez email [email protected].

Bližšie informácie o Bezplatných dlhových poradniach nájdete na stránke www.pomahamedlznikom.sk a na Facebookovej stránke Bezplatné Dlhové Poradne.

Zdroj: Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross