Rimavskosobotskí cyklisti na stupni víťazov, predstavia sa aj na Jarnej cene

9. mája 2016 | |  | |

perex-cyklistikaRimavskosobotskí cyklisti majú za sebou úspešné účinkovanie na uplynulých pretekoch. Už o pár dní sa predstavia aj na Jarnej cene mesta. Rimava.sk o tom informoval predseda Cyklistického klubu Rimavská Sobota Ondrej Bakša.

Podľa jeho slov sa na stupeň víťazov Filip Balciar, a to na MTB Škoda maratón vo Svätom Juri. „Na štart polmaratónu na 42 kilometrov s prevýšením 1200 metrov sa postavilo 586 pretekárov,“ priblížil Bakša, podľa ktorého v špurte o druhé miesto s Filipom Balciarom bol úspešný Juraj Karas PROEfekt team-u časom 1:45:07,90. „Filip v špurtérskom súboji zaostal o 30 stotín sekundy a vybojoval skvelé tretie miesto,“ poznamenal predseda a dodal, že uplyulú sobotu nastúpil v Prešove Vladimír Melo. Najskôr v časovke jednotlivcov, kde podľa Bakšu vybojoval 7. miesto a v nedeľu v Sabinove, skončil tretí v pretekoch jednotlivcov a postavil sa na stupeň víťazov v kategórii Masters C.

Na tomto podujatí štartovali aj ďalší ôsmi pretekári CK RS. Ako ďalej Bakša uviedol, aktívni v pelotóne boli hlavne Kamil Juhaniak a Dávid Kaško, ktorí si vybojovali predné umiestnenia vo výsledkovej listine. „Tú však usporiadateľ do týchto chvíľ ešte nezverejnil,“ spomenul predseda a doplnil, že pády a technické problémy sa našim cyklistom vyhýbali a tak všetci preťali cieľovú pásku v krásnom a trýznivom horskom dojazde.

„Najbližšie sa naši cyklisti predstavia 15. mája na domácom podujatí – Jarná cena mesta Rimavská Sobota, kde nastúpia v najpočetnejšom a výkonnostne najsilnejšom zložení,“ uzavrel Bakša.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív CK RS