No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do jarnej ceny ostáva pár dní, pripravené sú aj preteky pre deti a mládež

Do cyklistických pretekov Jarná cena mesta ostáva už len pár dní a jej prípravy vrcholia. V tomto ročníku si na svoje prídu nielen pretekári, súťaživí diváci ale aj milovníci folklóru či tí najmenší. To všetko môžete čakať už v nedeľu, 15. mája, na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote.

„Počas Jarnej ceny mesta sme pripravili aj preteky pre deti a mládež, ktoré sú zadarmo. „Pripravili sme päť kategórií a vyhodnocovať budeme osobitne chlapcov a dievčatá,“ uviedol pre Rimava.sk technický riaditeľ pretekov Marek Urbančok, podľa ktorého ani tu nebude chýbať oceňovanie medailami.

Organizátori však nezabudli ani na tých najmenších. Podľa slov technického riaditeľa sa deti budú môcť vyhrať na skákacom hrade, trampolíne a nebudú chýbať ani stánky s občerstvením.

Okrem súťaží pre divákov a atrakcií pre najmenších jarnú klasiku okrášli aj vystúpenie folklórneho súboru Rimavan, ktorý sa predstaví pred štartom hlavných pretekov. Po štarte na Malohontskej ulici čaká na pretekárov viac ako sto kilometrov dlhá trasa, ktorá súťažiacich prevedie južnou časťou regiónu. Ako ďalej poznamenal Urbančok, tento rok je trasa o desať kilometrov dlhšia, celkovo tak má 101,7 kilometrov.

jarnacena500

Na pretekárov čaká podľa technického riaditeľa aj rýchlostná prémia, a to vo Fiľakove. Ďalšou novinkou tohto ročníka je okrem predĺženia trasy aj účastnícka medaila. Dostane ju každý pretekár, ktorý prejde cieľovou čiarou. „Každý tak bude mať pamiatku na tieto preteky,“ dodal Urbančok.

Druhý ročník Jarnej ceny mesta bude určite cyklisticky atraktívny a sprievodným programom bohatý. Preto si nedeľu, 15. mája, nenechajte ujsť a zažite atmosféru jarnej klasiky. A ak máte chuť zmerať si sily s ostatnými pretekármi, ešte stále sa môžete registrovať na stránke pretekov.

Jarná cena mesta, nadväzuje na úspešné jesenné preteky Teatro Okolo Malohontu. Prvého ročníka sa zúčastnilo takmer dvesto pretekárov zo štyroch krajín. Absolútnym víťazom, ktorý do cieľa prišiel osamotene sa stal maďarský pretekár Gábor Fejes, ktorý by sa mal pretekov zúčastniť aj tento rok. Medzi ženami sa najlepšie darilo priateľke víťaza Tatiane Jasekovej, ktorá svojím výkonom tromfla väčšinu mužských cyklistov.

Pozrite si promovideo na Jarnú cenu mesta Rimavská Sobota 2016

Pozrite si zostrih minuloročných pretekov Jarnej ceny mesta Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross