No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JARNÁ CENA: 100 dní pred pretekmi predstavili cyklistom upravenú trasu

6. februára 2016 |  | | |

jarna-cenaHoci je vonku ešte zima, organizátori Jarnej ceny mesta Rimavská Sobota pripravujú preteky, ktoré v regióne zahája cyklistickú sezónu. Približne 100 dní pred začiatkom súťaže predstavili trasu, ktorá sa bude oproti minulému ročníku meniť. V týchto dňoch bude spustená aj registrácia pretekárov. Súťažiaci sa budú môcť tešiť na súťaž tímov či viac rýchlostných prémií. Ako pre Rimava.sk uviedol technický riaditeľ pretekov Marek Urbančok, oproti minulému roku je trasa dlhšia o 10 kilometrov, presne 101,7km. "Upustili sme z navádzacieho okruhu po meste a skrátili slávnostný štart na minimálnu dĺžku, pretekári vyrazia z Malohontskej ulice priamo na Rimavské Janovce," avizuje Urbančok. Ostrý štart bude podľa neho až za železničným priecestím za Sabovou. Pretekári budú následne kopírovať minuloročnú trasu. "Zmena príde až v meste Fiľakovo, kde odbočíme doľava a pridáme nových 20 kilometrov cez obce Trebeľovce, Fiľakovské Kováče a Pršu," spomenul jeden z organizátorov. Na pretekárov tam bude čakať jedno nové krátke stúpanie. "Zatraktívni priebeh, ale charakter pretekov sa nezmení. Stále to budú preteky určené pre rýchlych cyklistov a predpokladáme hromadný dojazd pretekárov do cieľa," dodal. Zvyšok trasy bude od obce Buzitka rovnaký ako minulý rok.

jarna-cena-2016Vo Fiľakove bude pre pretekárov pripravená rýchlostná prémia. Organizátori by chceli pridať ešte jednu rýchlostnú prémiu o polohe ktorej sa ešte nerozhodlo. "Ak má niektorá obec, ktorá leží na trase pretekov záujem o to, aby na jej území bola rýchlostná prémia nech kontaktujú organizátorov," poznamenal Urbančok, podľa ktorého je zmena trasy výzvou pretože bude na jej zabezpečenie potrebné väčšie množstvo dobrovoľníkov a väčšia súčinnosť s políciou a železnicami SR, kdeže na trati pribudnú dva železničné priecestia.

Jarná cena mesta, ktorú organizátori avizujú na 15. mája, nadväzuje na úspešné jesenné preteky Teatro Okolo Malohontu. Prvého ročníka sa zúčastnilo takmer dvesto pretekárov zo štyroch krajín. Absolútnym víťazom, ktorý do cieľa prišiel osamotene sa stal maďarský pretekár Gábor Fejes. Medzi ženami sa najlepšie darilo priateľke víťaza Tatiane Jasekovej, ktorá svojím výkonom tromfla väčšinu mužských cyklistov.

FOTO/VIDEO: Premiérová jarná cyklistická klasika v znamení rýchlosti

Pozrite si zostrih minuloročných pretekov Jarnej ceny mesta Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross