No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotský odchovanec v službách extraligovej Banskej Bystrice

20. októbra 2016 |  | 

alex-tamasiAj taký malý hokejový klub akým je Rimavská Sobota sa môže pýšiť veľkými hráčmi. Jedným z nich je Alex Tamáši. Alex začal s hokejom od svojho útleho detstva a hneď bolo jasné, že z neho bude veľký talent. Svoje prvé zápasy odohral v žiackych súťažiach v druholigovej Rimavskej Sobote, kde vynikal. V roku 2009 sa dostal ako hosťujúci hráč do Banskej Bystrice, kde zvádzal svoje boje v prvej lige žiakov. Následne si našiel svoje miesto aj v extraligovom doraste a veľmi skoro sa presťahoval do juniorky. Alex má taktiež aj niekoľko skúseností z reprezentácie, za ktorú odohral niekoľko turnajov.

Alex TamášiO tom, ako sa mu aktuálne darí, koľko zápasov odohral v drese Banskej Bystrice a koľko bodov si pripísal na svoje konto pre Rimava.sk priblížil Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. Ako spomenul, v auguste tohto roku, keď kluby našej najvyššej súťaže začali predstavovať svoje základné zostavy a v tej banskobystrickej sa objavil aj Alex Tamáši boli veľmi potešení a dúfali sme, že odohrá aspoň niekoľko zápasov. Svoje prvé zápasy vo veľkom hokeji odohral ešte v príprave na sezónu, kde sa trénerom baranov, ktorými sú majstri sveta z Götteborgu Vladimír Országh a Richard Zedník, ukázal v tom najlepšom svetle a tí s ním počítali aj do ostrej sezóny. Alex zatiaľ odohral všetkých 14 zápasov Banskej Bystrice na poste centra štvrtej päťky a pripísal si v nich už osem kanadských bodov. Prvé body sa mu podarilo uchmatnúť vo štvrtom kole, kedy barani vycestovali na ľad do Martina, kde zvíťazili 2:0 a na obidva góly asistoval Alex Tamáši. Po jednej asistencii si pripísal v zápase s Novými Zámkami aj so slovenskou dvadsiatkou.

Bystričania majú aj túto sezónu tie najvyššie ambície, a to zisk majstrovského titulu. Priebežne figurujú na druhej priečke. 
„Medzi jeho najlepšie zápasy nepochybne patrí stredoslovenské derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Ako všetci dobre vieme tieto zápasy sú veľmi napínavé a k takým patril aj tento, v ktorom zvíťazila Banská Bystrica 6:5. Alex Tamáši si v ňom pripísal svoj premiérový gól v drese mužov, ktorým zvýšil vedenie baranov na 2:4. Prihrávku od Maioneho poslal jednoducho na bránu a tá skončila za chrbtom súperovho brankára," doplnil Hanzel. V tomto zápase si Alex pripísal ešte jeden bod, keď prihrával na gól Andrisíka. Svoj druhý gól Alex pridal v zápase s Popradom, keď umiestnil odrazený puk od mantinelu do súperovej bránky. V tomto zápase mal ešte jednu gólovú šancu, keď sa dostal sám do nájazdu, no nepremenil. V dohrávanom zápase 11. kola Alex zaknihoval svoj tretí gól, keď zvyšoval na 2:0, no nakoniec Banská Bystrica prehrala 3:2. Okrem bodov má Alex na účte aj 4 trestné minúty.
„Veríme, že Alex bude aj naďalej pokračovať v tíme HC´05 iClinic Banská Bystrica a podávať výborné výsledky," vyjadril sa Hanzel, podľa ktorého dúfajú, že Alex bude oporou tímu do konca sezóny a na jej konci zdvihne majstrovský pohár nad hlavu. "My mu želáme do sezóny hlavne veľa gólov, málo zranení a čo najviac odohratých zápasov," uzavrel.

 

Zdroj: Rimava.sk, Marek Hanzel, FOTO: hokejový klub HC 05 iClinic Banská Bystrica - Gabriela Ganzová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross