No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Brosman dominoval na M SR v Starej Ľubovni, premiéru mal aj dorastenec Adrián Gombala

3. júna 2015 | |  | 

gombala-brosmanRimavskosobotskí kulturisti potvrdili svoje kvality na Majstrovstvách Slovenska (SAKFST-IFBB) v Starej Ľubovni, koncom mája si priniesli cenné umiestnenia. Kým v prípade Rolanda Brosmana išlo o povinnú jazdu, prekvapením súťaže bol 17-ročný Adrián Gombala. Na majstrovstvách bol po prvýkrát a prepracoval sa do finále. V kategórii dorast (do 65 kg) obsadil piate miesto. Ako Rimava.sk ďalej informoval jeho tréner Roland Brosman, s výsledkom sú nadmieru spokojní.

„Bola to pre neho veľká skúška, mohol si prvýkrát vyskúšať atmosféru pódia. Dal na naše rady a nebol strémovaný,“ poznamenal Brosman, ktorý v kategórii masters získal prvé miesto. „Bola to úspešná zlatá bodka za mojou jarnou sezónou,“ povedal Brosman a dodal, že po nedávnom návrate z Majstrovstiev Európy v španielskom meste Santa Susana bol presvedčený, že na domácej pôde vyhrá. O tom, že sa súťaže zúčastní sa rozhodol len pár dní pred majstrovstvami. „Na prípravu som nemal ani dva týždne, telo však zareagovalo veľmi dobre. Schudol som približne 10 kilogramov. Bola to krásne načasovaná forma,“ hovorí Brosman, podľa ktorého si takéto chvíle života treba maximálne vychutnať. „Najmä ak je tu podpora rodiny a ľudí, ktorí vo mňa stále veria,“ dodal športovec.
Majstrovstiev Slovenska v masters kulturistike a masters sa zúčastnil aj Eduard Cigáň (Fitnes klub – Iskra Hnúšťa), ktorý v kategórii masters obsadil tretiu priečku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross