No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rýchlik Alex na najprestížnejšom preteku v Maďarsku na stupni víťazov

8. októbra 2015 | |  | | |

perex-strelecTohtoročná strelecká forma rýchlika Alexa nepozná zatiaľ hranice. Jeho umenie mu opäť prinieslo pódiové umiestnenie a to na najprestížnejšom preteku v maďarskom Debrecene. Uplynulý víkend si i tak bohatú zbierku medailí rozšíril o ďalšiu, za prvé miesto v kategórii Open senior. A keďže išlo o prestížny medzinárodný pretek s vysokým počtom zúčastnených rovnako si so sebou odnášal aj pozlátenú prezidentskú medailu, ktorých má niekoľko.

Ako Rimava.sk ďalej informoval rýchlik Alex súťaže sa zúčastnilo viac ako dvesto pretekárov z celej Európy a podľa jeho slov aj mnoho vynikajúcich pretekárov z Izraela.

„Pretek trval štyri dni, počas ktorých bolo treba absolvovať 18 náročných stage-ov. Približne na 15-tich stage-och boli použité okrem iných aj pohyblivé terče alebo terče, ktoré boli viditeľné len na krátku chvíľu. Strieľalo sa zo stoja, zo sedu, za pohybu, z kľaku ako aj z rôznych vynútených polôh, ktoré perfektne preskúšali streleckú ako aj fyzickú pripravenosť pretekárov,“ priblížil Alex a dodal, že pretek prebiehal za dobrého počasia.

Podľa jeho slov sa strieľalo veľmi dobre, vďaka čomu sa mu podarilo umiestniť na prvom mieste, na druhom mieste skončil švédsky pretekár a tretí bol súťažiaci z Izraela.

„Tento rok bol znovu veľmi úspešný. Chcel by som sa poďakovať mojim sponzorom, bez ktorých by to bolo oveľa ťažšie,“ dodal na záver rýchlik Alex.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Alexander Szabó


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross