No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Okrem nemčiny majster sveta vyučuje aj nových a mladých chanbaristov. Z Trenčína si priniesli 15 medailí

chanbaristiNenápadný učiteľ nemčiny Tibor Figei, ktorý vyškolil japonských majstrov a v uplynulých dňoch sa stal majstrom sveta v chanbare, vyučuje aj mladých Rimavskosoboťanov. V klube Falcon ich pribúda a z Trenčína si domov aktuálne priniesli 15 medailí. V poradí už tretieho kola chanbara ligy sa podľa slov trénera Tibora Figeiho zúčastnilo vyše 50 chanbaristov z Trenčína, Košíc, Rimavskej Soboty, Žiliny a z Českej Republiky. „Tentoraz mal Falcon zastúpenie v kategóriách detí do 8 rokov, mladších a starších žiakov. Turnaja sa zúčastnilo celkom deväť chanbaristov z Rimavskej Soboty,“ priblížil.
Ako prvý nastúpil na tatami Michal György v kategórii do 8 rokov, pre ktorého to bola premiéra. „Napriek tomu si viedol veľmi dobre, keď nastúpil s veľkým odhodlaním vybojovať medailu, čo sa mu v poslednej disciplíne aj podarilo, kde porazil niekoľko súperov a vybojoval si krásnu striebornú medailu,“ zhodnotil Figei.

Tibor Figei z Rimavskej Soboty sa na majstrovstvách sveta bojového umenia Chanbara zúčatnil 5. až 6. novembra v Tokiu. Zo svetového šampionátu v Japonskom bojovom umení s mečmi si doniesol ten najcennejší kov. Je učiteľom nemčiny na Strednej odbornej škole v Tornali.
Vo veľmi dobrom svetle sa podľa neho ukázali aj v kategórii mladších žiakov Lukáš Kurek a Matúš Ďurica. Prvý menovaný Lukáš vyhral dve disciplíny a len v tretej skončil na peknom druhom mieste. Ako víťaz mal ešte možnosť zabojovať o absolútneho majstra takzvaného grand šampióna, čo aj urobil a dostal sa až do semifinále, čím potvrdil svoje vysoké kvality. Matúš Ďurica si vybojoval jedno striebornú a bronzovú medailu a naznačil tým, že s ním treba taktiež počítať. V tejto kategórii príkladne bojoval aj Richard Laššák, avšak na medaile tentoraz nesiahol.
O kategóriu vyššie zapásali Tomáš Kuvik a Oliver Roško. „Tomáš je taekwondista, ktorý začal cvičiť chanbaru len pred mesiacom, napriek tomu si z Trenčína odniesol jednu zlatú medailu. Oliver Roško sa po dlhom čase vrátil na súťažné tatami a ozdobil to hneď striebornou medailou,“ zhodnotil tréner.
Na koniec prišlo to najlepšie v podaní dievčat v kategórii starších žiačok. Lucka Laššáková si vybojovala jedno striebro a jeden bronz, Terezka Ďuricová si odniesla dve bronzové medaily a Laura Dávidová dve zlaté a jednu striebornú. Laura ako víťazka zabojovala aj o absolútnu šampiónku, kde porazila aj chlapcov z iných vekových kategórií a priniesla do Rimavskej Soboty prvý pohár Grandšampióna. Ako ich doprovod sa okrem trénera rimavskosobotského klubu Tibora Figeiho zúčastnil aj jeho asistent Ladislav Laššák. „Veľké poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí nás sprevádzali a sponzorom,“ dodal Figei, podľa ktorého ich o mesiac čakajú ešte Majstrovstvá Slovenska v chanbare, uskutočnia sa v Košiciach.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross