Ďalší titul pre zápasníkov Lokomotívy vybojoval Viktor Gunár

7. apríla 2014 |  |

viktor gunar - LokomotívaZápasníci Lokomotívy Rimavská Sobota získali pár mesiacov od začiatku sezóny už druhý titul majstra republiky. V uplynulých dňoch ho v zápasení voľným štýlom v najľahšej hmotnostnej kategórii do 29 kg vybojoval mladší žiak Viktor Gunár, ktorý obhájil titul z minulého roka. Ako Rimava.sk ďalej informoval podpredseda Lokomotívy Jozef Radnóti, na 1. miesto potreboval Viktor zvíťaziť v štyroch zápasoch, čo sa mu aj podarilo. "V troch zápasoch nedal súperom vôbec šancu a zvíťazil pred časovým limitom," uviedol Radnóti. Ako doplnil, ťahší bol len finálový zápas, v ktorom sa Viktor stretol s rovnakým súperom ako vlani. Zápasník Lokomotívy v 1. polčase prehrával 0:4, ale do prestávky vyrovnal na 4:4. Druhý polčas bol podľa Radnótiho už v réžii ich zápasníka a zvíťazil ho na body 12:4.

Ďalším dvom borcom z Lokomotívy sa už tak nedarilo. Tomáš Ikri obsadil 7. miesto vo váhe do 33 kg a Norbert Bohó 9. miesto v 40 kg.

Podľa podpredsedu Lokomotívy sa zápasnícka sezóna, ktorá začala vo februári, rysuje úspešne. Prvý titul získal v dorasteneckej kategórii Marian Kosoň.