No active "ca-sidebar-197687" sidebar

A je to už oficiálne! R. Sobota vybojovala aj druhé ihrisko Žihadielko

Boj o detské ihrisko Žihadielko bol snáď tento rok ešte viac nervydrásajúci. Obyvatelia Rimavskej Soboty sa o toto detské ihrisko pokúsili aj po víťaznom minulom roku znova zabojovať. A podarilo sa. V meste vyrastie aj druhé Žihadielko z dielne spoločnosti Lidl. Pre Rimava.sk to oficiálne potvrdila Eva Fúriková, projekt manažérka spoločnosti 1st Class Agency.

Podľa jej slov štvrtý ročník projektu Žihadielko bol rekordný, počas takmer siedmich týždňov odovzdali ľudia na webe súťaže pre 69 zapojených miest spolu viac ako 4500 tisíc hlasov. „Takmer dve tretiny z nich pritom patrili víťaznej desiatke,“ poznamenala. Ako ďalej uviedla, víťaznú desiatku pre rok 2019 tvoria mestá: Nové Zámky, Prievidza, Košice – Sídlisko KVP, Partizánske, Revúca, Bánovce nad Bebravou, Hurbanovo, Svit, Komárno a Rimavská Sobota.

Prvé tohtoročné ihrisko otvorí Lidl 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a zvyšných deväť počas júnových víkendov.

„Projekt Žihadielko dlhodobo dokazuje, že ľudia sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Aktuálny ročník bol však výnimočný a rekordný, záujem ľudí vysoko prekonal doterajšie ročníky a padli aj rekordy v počte získaných hlasov pre víťazné mestá. Je to ďalším dôkazom, že projekty venované podpore komunít majú zmysel. Lidl je a chce byť dobrým susedom všade tam, kde pôsobí a preto budeme v našich aktivitách v tomto smere pokračovať aj v budúcnosti,“ vyhlásil Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika, a dodal: „Už teraz sa tešíme na budúci, celkovo piaty ročník Žihadielka, ktorým sa počet detských ihrísk s Včielkou Majou na Slovensku zaokrúhli na päťdesiat.“

O ihriská tradične súperili mestá, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa potravín Lidl. Možnosť zapojiť sa do projektu dostali opäť aj tie mestá, ktoré už jedno ihrisko majú. Tieto lokality vytvorili samostatnú kategóriu, v ktorej si v tomto roku  svoje sily zmeralo 19 miest, medzi nimi bola aj Rimavská Sobota, ktorá získala 146 348 hlasov. Zvyšná päťdesiatka bola rozdelená do štyroch kategórií podľa počtu obyvateľov. Ihrisko Žihadielko získali vždy prvé dve mestá z každej kategórie.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Samozrejmosťou sú aj lavičky,  stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross