No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Advent v Lučenci: Príde Mikuláš, pripravujú trhy, zbierku ale aj benefičný koncert

Vianočné trhy v Lučenci v roku 2022. Zdroj: mesto Lučenec

LUČENEC – Aj centrum Novohradu sa pripravuje na vianočné sviatky. V Lučenci bude december nabitý programom. Prinášame vám prehľad podujatí počas adventného obdobia.

Mesto Lučenec, OZ Novohrad, Cirkevná základná škola v Lučenci a Súkromná základná škola a materská škola DSA Lučenec vás pozývajú 2. decembra na Maloveský advent. Na podujatí bude pripravené vianočné vystúpenie detí zo základných škôl, rozsvietenie vianočného stromčeka a tiež občerstvenie pre návštevníkov a sladkosti pre deti.

Článok pokračuje pod reklamou


Samospráva a OZ Živena chcú pomôcť aj miestnemu útulku. Vyhlásili preto zbierku krmiva i príslušenstva, ktoré budú odovzdané v priebehu decembra. Dary pre útulok môžete priniesť v sobotu, 9. decembra, na mestskú tržnicu, v pondelok a utorok (11. a 12. decembra) na Mestský úrad v Lučenci, v čase od 15:00 do 17:00.

Aj tento rok príde Mikuláš so svojimi pomocníkmi. V stredu, 6. decembra, doobeda navštívia materské školy a poobede od 16:30 budú na Námestí republiky v Lučenci s deťmi ozdobovať vianočný stromček. Pripravené bude aj fotenie s Mikulášom a maskotmi.

V Kine Apollo v Lučenci sa 7. decembra uskutoční Vianočný benefičný koncert, na ktorom bude účinkovať až 50 umelcov. Unikátne spojenie operného speváka Martina Babjaka s klaviristom Danielom Buranovským a Lenky Piešovej s vynikajúcimi hudobníkmi, plus 40-členný Bratislavský chlapčenský zbor, vystúpia vôbec prvýkrat v takomto zložení s vianočným repertoárom aj v Lučenci. Koncert je benefičný a výťažok bude putovať základným školám v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Lučenec.

Mesto Lučenec, Mestská tržnica Lučenec a Novohradské osvetové stredisko Vás srdečne pozývajú na 8. ročník podujatia Vianočný trh šikovných rúk, ktorý sa bude v tradičnom predvianočnom čase konať v Mestskej tržnici Lučenec 9. decembra.

Ak si chcete kúpiť originálne darčeky, ručne robené ozdoby, dekorácie či ochutnať voňavý punč, medovníky alebo iné vianočné dobroty a zároveň podporiť aktivity občianskych združení, sociálnych zariadení a škôl, môžete navštíviť tento malý charitatívny vianočný trh. O hudobný program sa postará hudobná a spevácka skupina Haličan.

Lučenské vianočné trhy budú prebiehať v piatok a sobotu (15. a 16. decembra). Sprevádzané budú vystúpeniami detí zo základných škôl, hudobným programom aj chutnými dobrotami.

Na sobotu, 16. decembra, je pripravený aj vianočný koncert miešaného speváckeho zboru Ozvena, ktorý sa uskutoční od 16.00 hod. v Evanjelickom kostole a.v. v Lučenci. Odznejú vianočné a sakrálne skladby. 

Na Štefana (26. decembra) je naplánovaný už 56. ročník populárneho Vianočného behu mesta Lučenec. Kalórie zo štedrej večere prídu vypotiť športovci a športovkyne z Lučenca, okolia i vzdialenejších kútov. Informácie ohľadom registrácie môžete nájsť na tomto odkaze.

Zdroj: mesto Lučenec


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross