No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Adventné podujatia v Hnúšti: Návšteva Mikuláša, trhy aj vianočné koncerty a predstavenia prinesú do mesta sviatočnú náladu

29. novembra 2023 | |  | 
Podujatie Čarovné Vianoce v Hnúšti v roku 2022. Zdroj foto: MsKS v Hnúšti

HNÚŠŤA – December bude aj v Hnúšti odzrkadlením tých najkrajších sviatkov v roku. Atmosféru Vianoc podčiarknu aj podujatia, ktoré pripravuje Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Hnúšti.

"MsKS v Hnúšti vás srdečne pozýva na naše vianočné akcie plné radosti, tepla a atmosféry, kde spoločne zažijeme nezabudnuteľné chvíle plné čaru a veselých okamihov. Pridajte sa k nám a oslávte s nami túto nádhernú sviatočnú sezónu v Hnúšti. Pretože nastáva čas Vianoc a práve vianočný čas je o dobrej nálade, pohode a o tom, aby mal každý každého rád," pozýva Diana Vojenčiaková, riaditeľka MsKS a celý tím.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvé z nich je pripravené na utorok, 5. decembra, kedy v evanjelickom kostole vystúpia deti zo Základnej umeleckej školy Jána Valacha o 16:00 hod.

Nasledujúci deň, 6. decembra, v Dome kultúry privítajú Pipi Dlhú Pančuchu a Mikuláša. O 17:00 hod. na pódium zavítajú aj čert, anjel a tučniak a spoločne sa stretnú v komickej rozprávke, ktorá nesie vianočné a zimné motívy. Okorenená je básňami, porekadlami, hádankami aj piesňami.

Vo štvrtok, 7. decembra, sa o 15:00 v Dome kultúry uskutoční vystúpenie detí zo Základnej školy Nábrežie Rimavy s názvom "Vianoce v duši".

O piatkový program, 8. decembra, sa v Dome kultúry o 15:30 postarajú deti z Materskej školy Klokočova s "Vianočným príbehom".

Pondelok, 11. december, bude patriť deťom zo Základnej školy Klokočova s predstavením "Vianočné želanie" v Dome kultúry o 16:00.

Utorok, 12. decembra, hnúšťanský kultúrny dom navštívia deti z Materskej školy Nábrežie Rimavy s "Čertom Dobráčikom".

V stredu, 13. decembra, na Svätú Luciu sa Námestie pred poliklinikou zmení od 10:00 do 19:00 na vianočnú uličku, ktorou sa budú šíriť vône pečených klobások, kapustnice, palaciniek, zemiakových placiek, trdelníkov, štrúdle, držiek, hot-dogov, pukancov, čaju, vareného vínka či punču.

Obohatené budú o program detí z materských škôl, žiakov základných škôl, špeciálnej základnej školy, základnej umeleckej školy a ženskej speváckej skupiny Skaliny.

Počas vianočných trhov môžete stretnúť aj Lucky z Detského folklórneho súboru Zrkadielko zahalené v bielych plachtách a s husacím pierkom v ruke, ktoré z vás symbolicky zmietnu zlé sily.

O dva dni neskôr, 15. decembra, si môžete v rímskokatolíckom kostole vychutnať ľudovo-ekumenický program, ktorý podčiarkne atmosféru sviatkov.

Hanička a jej kocúrik Murko sa po roku opäť vydávajú na svoje výnimočné vianočné turné a 16. decembra sa zastavia aj v Hnúšti. Všetkým deťom prinášajú zimný muzikál, v ktorom zaznejú najobľúbenejšie pesničky z ich vianočného CD. V pútavom zimnom príbehu sa stretnete so zázračnou (a trošku nezbednou) kráľovnou Vločkou, ktorá Haničke a Murkovi predstaví úžasných hostí! Spoznáme veselého Snehuliaka, Vtáčika, ktorý potrebuje našu pomoc, Mikuláša a priateľskú Elfku, pojašeného Kapra, Vianočný stromček, či neposedného Kocúrika.

Každé dieťa dostane na pamiatku nálepku vydanú špeciálne k vianočnému predstaveniu a Murkove lízatko.

Na tretiu adventnú nedeľu, 17. decembra, sa o predstavenie postarajú deti z tanečného odboru zo ZUŠ J. Valacha. V Dome kultúry vám predvedú svoj "Rozprávkový bál".

Predposledný utorok v tomto roku, 19. decembra, v prístavbe Domu kultúry bude o 16:00 pripravený vianočný koncert žiakov zo speváckeho odboru miestnej ZUŠ s hosťami, ako napríklad Dušan Onody.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross