No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako zrýchliť začlenenie Rómov? Aj o tom bude verejná diskusia v Sobotskom urýchľovači

Radovan Ceglédy, kandidát na post primátora Rimavskej Soboty sa aktuálne stretáva s obyvateľmi mesta a rozpráva sa s nimi na rôzne témy. Ako povedal, stretol sa s množstvom Vás, Soboťanov a jednou z pálčivých tém bola rómska otázka. Preto sa so svojím tímom spolupracovníkov rozhodli usporiadať diskusiu práve na túto problematiku. Pozvanie na štvrtkovú verejnú diskusiu prijali aj ľudia, ktorí s rómskou otázkou majú bohaté skúsenosti.

Hosťami budú Vladimír Ledecký, starosta obce Spišský Hrhov a Gabriela Radičová, riaditeľka súkromného hudobného a dramatického konzervatória v Rimavskej Sobote. „Budem veľmi rád, ak sa prídete zapojiť do diskusie aj Vy, každý názor totiž zaváži,“ avizuje Ceglédy. Ako poznamenal, v poslednej dobe dostáva otázky aj ohľadom Sobotského urýchľovača, čo to vlastne, kde sa nachádza alebo aj čo sa tam deje.

„Urýchľovač je vytvorený priestor, v ktorom ma môžu Soboťania nájsť, keď práve nie som v uliciach mesta. Je to aj miesto, kde budú prebiehať rôzne diskusie a prednášky na témy, ktoré trápia občanov nášho mesta,“ ozrejmil. Rovnako aj prvá diskusia s témou Ako zrýchliť začlenenie Rómov sa uskutoční už vo štvrtok, 31.mája o 18:00 v priestoroch Sobotského urýchľovača na ulici Bélu Bartóka oproti Domu kultúry.

Zdroj: Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross