No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALITA: Turbo-okružná križovatka na Sobôtke je čiastočne dokončená

16. júna 2024 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Pondelok ráno (17. júna) prinesie dôležité zmeny pre motoristov, ktorí prechádzajú cez pripravovanú turbo-okružnú križovatku na Sobôtke.

Kruhový objazd je už od nedele obeda čiastočne otvorený. Stredová časť ostáva zatvorená z dôvodu potreby betónovania. Toto opatrenie je nevyhnutné pre bezpečnosť a plynulosť premávky, najmä pre nadrozmerné vozidlá.

Ako pre Rimava.sk uviedol dopravný inšpektor Peter Lajgút, v súvislosti s touto situáciou bude od pondelka, 17. júna od 6:30 hod., prítomná na objazde policajná hliadka, aby zabezpečila dodržiavanie pravidiel a bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky.

Článok pokračuje pod reklamou


Kruhový objazd je momentálne v prevádzke ako obyčajná kruhová križovatka, pričom stredová časť je uzavretá. Vodorovné dopravné značenie je už na ceste namaľované, čo by malo vodičom uľahčiť orientáciu v nových podmienkach,“ uviedol Peter Lajgút.

Ako ďalej informoval, betón, ktorý sa vo výstavbe objazdu používa, bude musieť tvrdnúť 21 dní. Po vytvrdnutí by mala byť turbo-okružná križovatka rýchlo dokončená. Polícia žiada vodičov o trpezlivosť a dodržiavanie dopravných predpisov a pokynov policajnej hliadky.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross