No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Takto vyzerajú prezidentské voľby 2024 v našom regióne

GEMER/MALOHONT – V okrese Rimavská Sobota bolo otvorených 151 volebných okrskov a v okrese Revúca 66. Priamo v Rimavskej Sobote je dostupných 27 volebných okrskov.

Priebeh volieb je pokojný, Okresná volebná komisia dostala doposiaľ jeden podnet. "Zatiaľ sme mali jeden podnet, týkalo sa to neopečiatkovanej obálky, ktorú voličovi vydali. Následne svoju chybu napravili a obálku opečiatkovali. Podnet však bol daný. Vycestovali sme na miesto, preverili sme to. Boli sme na mieste v okrskovej komisii a preverili sme všetky obálky," potvrdil predseda Okresnej volebnej komisie, Mikuláš Csirmáz.

Článok pokračuje pod reklamou


Takto vyzerajú voľby v našich regiónoch:

AKTUALIZOVANÉ 17:40

V Hnúšti v okrsku č. 2, ktorý sa nachádza priamo na mestskom úrade, je zapísaných 877 oprávnených voličov. "Účasť je veľmi slabá, veľmi málo ľudí chodí, odhadujem to na 15, maximálne 20 percent. Boli sme s prenosnou urnou na dvoch miestach. Priebeh je hladký, len to ide veľmi pomaly, keďže ľudia veľmi nechodia," povedala Miroslava Vargová, členka OVK.

AKTUALIZOVANÉ 17:00

Viac ako 2270 voličov je oprávnených voliť v ZŠ Hostinského na ulici Družstevnej v okrskoch č. 7, 8. a 9. "Nemôžeme sa sťažovať na tiché či hluché obdobie, voliči prichádzajú priebežne, väčšinou sú to dôchodcovia alebo stredná generácia," povedal predseda OVK Caban.

"Atmosféra je veľmi dobrá, veľmi dobre nás vyskladali, aj keď je pokojnejšie a nie sú tu žiadni ľudia, máme si čo povedať," povedala členka OVK.

Článok pokračuje pod reklamou


AKTUALIZOVANÉ 15:00

V obci Hajnáčka je len jeden volebný okrsok. "Účasť je veľmi nízka, doteraz bolo voliť možno len 10 percent obyvateľov, pričom máme 923 oprávnených voličov. Obchod sa zatvoril o 11-tej a odvtedy takmer nikto neprišiel, veríme, že podvečer ešte nejakí ľudia prídu voliť," informoval Ján Moskál, predseda Okrskovej volebnej komsie.

RIMAVSKÉ BREZOVO – V obci Rimavské Brezovo je len jeden volebný okrsok, zapísaných je 384 voličov. "Najvyššia účasť bola zrána, kedy išli obyvatelia do obchodu. Prvého voliča sme mali hneď ráno približne 5 minút po otvorení miestnosti. Momentálne je voličov menej, ale je pekné počasie, tak počítame, že príde zahlasovať aspoň 150 obyvateľov," povedala pre rimava.sk Andrea Piatnicová, administratívna pracovníčka obce.


Vo volebnom okrsku 1 v Číži je zaevidovaných 551 oprávnených voličov. "Účasť je zatiaľ nízka, momentálne bolo odovzdať svoj hlas približne 40 obyvateľov, z čoho približne polovica boli kúpeľní hostia s voličským preukazom. O prenosnú voličskú urnu požiadala aj Nemocnica sv. Michala a Domov dôchodcov 16," potvrdil pre Rimava.sk Jaroslav Matzenauer, predseda volebnej komisie.


Vo volebnom okrsku 4. na Daxnerovej ulici voliči očakávali na otvorenie volieb. "Hneď prvú voličku sme mali o siedmej hodine. V našom okrsku máme 637 oprávnených voličov, približne 80 už bolo odvoliť. Atmosféra je veľmi dobrá, komisia sa tentokrát naozaj stretla dobrá," uviedol pre Rimavu.sk Milan Bábel, predseda okrskovej volebnej komisie.


Svoje fotky nám poslal aj volič z okrsku 23 na ZŠ Dobšinského v Rimavskej Sobote.

Redakcia Rimava.sk vám bude aj naďalej prinášať priebežné informácie z dnešných prezidentských volieb.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross