No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: V týchto komisiách by mali pracovať poslanci z Rimavskosobotského okresu

zo zasadnutia poslancov BBSKJedenásť komisií by malo byť zriadených pri Zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), voľba ich členov je prvým bodom najbližšieho rokovania krajských poslancov. Predseda BBSK Marian Kotleba  ich zvoláva do Banskej Bystrice na zajtra, na 7. mimoriadne zasadnutie.

Podľa predložených materiálov majú mať poslanci za Rimavskosobotský okres svoje zastúpenie v piatich komisiách. Rimavskosobotský viceprimátor Ladislav Rigó má byť podľa návrhu členom Komisie medzinárodnej spolupráce a tiež členom Komisie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Tej by mal predsedať tisovský primátor Peter Mináč.

Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko má byť podľa predkladaného návrhu členom  Komisie sociálnych vecí a marginálnych skupín. Do tejto komisie je zaradený aj ďalší poslanec z regiónu, Peter Juhász, ktorý bol jej členom aj v predošlom volebnom období.

S poslancom Františkom Auxtom počítajú naďalej ako s členom Komisie územného plánu a životného prostredia.

Primátor Hnúšte Michal Bagačka je navrhnutý za predsedu Komisie školstva a športu, rovnako ako v minulom volebnom období.

Auxt, Bagačka, Juhász a Mináč sú „staronovými“ krajskými poslancami, Rigó a Šimko po novembrových voľbách nahradili v krajskom parlamente bývalých poslancov Pavla Struhára a Zoltána Bána.

Komisie Zastupiteľstva BBSK sú poradným orgánom predsedu a plnia aj funkciu kontrolného, iniciačného a konzultačného orgánu. Zaujímajú stanovisko k problémom, ktoré kompetenčne rieši VÚC. Okrem poslancov sú členmi komisie aj neposlanci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross